Sniffer4D - systém pro detekci plynů

Neohodnoceno

Sniffer4D je mobilní systém pro monitorování znečištění ovzduší, který má přímou kompatibilitu s drony DJI a také je použitelný na mnoha jiných dronech, nebo jej lze nainstalovat na vrtulník, auto či jiný dopravní prostředky, což je umožněno systémem pro regulaci rychlosti proudění měřeného vzduchu. Díky optimalizovanému umístění tohoto systému na dronu jsou zajištěny reálné výsledky měření, které nejsou ovlivněny prouděním vzduchu od vrtulí. 

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 426
544 500 Kč 450 000 Kč bez DPH
Sniffer4D - systém pro detekci plynů
Neohodnoceno

Sniffer4D - systém pro detekci plynů na dron

Detekce plynů z dronu nebyla nikdy jednodušší, právě díky Sniffer4D, který potřebná data posbírá resp. změří hodnoty zastoupení širokého množství plynů a následně pomocí softwaru Sniffer4D Mapper analytic software vyhodnotí celkovou mapu znečištění ovzduší. Díky umistění tohoto snímače na dronu získáte velmi rychle představu o stavu ovzduší na velké ploše. Díky širokému počtu snímačů ve Snifferu4D je možné měřit velké množství plynů najednou, případně je možné postavit řešení na míru.

Jaké plyny je možné detekovat a jak to za letu probíhá?

Detektor je umístěn na dronu, se kterým komunikuje pomocí DJI SDK, to znamená, že aktuální naměřené hodnoty můžete vidět živě v originální aplikaci DJI Pilot. 

Měření je možné provést hned několika způsoby. 

    1. Lokální měření - s dronem vzlétneme a odletíme na požadovanou pozici a výšku a provedeme odečet hodnot následovaný uložením do paměti dronu
    2. Velkoplošné měření - díky rychlosti dronu dokážeme v krátkém čase změřit koncentrace plynů a dalších látek na poměrně velké ploše s minimalizací časového zkreslení, které vzniká při fyzickém měření a přejíždění mezi měřícími lokalitami
    3. Automatizované velkoplošné měření - díky plánovací aplikaci umíme jednoduše naplánovat let nad zájmovou oblastí tak, aby dron co nejrychleji posbíral potřebná data úplně sám. My označíme pouze plochu pro měření, dron už vyhodnotí a zalétá trasu úplně sám. 

 

Vyhodnocení dat po provedené detekci plynů

Sniffer4D zajišťuje nejen měření, ale i vyhodnocení dat, které je možné vizualizovat jak ve 2D a 2D spojnicově tak ve 3D a data dále exportovat. Díky pokročilým funkcím je možné porovnávat měření mezi sebou historicky a zjistit tak dynamiku celé lokální situace. Proto aby byly data vizualizovány na aktuálním podkladu je v softwaru funkce, kdy podkladovou mapu můžeme dodat jako aktuální nalétaný geotiff z dronu. (výhodné například pro měření na stavbách, nebo v jiných oblastech kde se situace změnila a v obecných mapových podkladech jako jsou např. google mapy nejsou tyto změny ještě dostupné)