DJI Air

DJI Air 3 je střední modelovou řadou DJI, tento poloprofesionální dron nabízí jednu širokoúhlou a druhou zoom kameru s 3x přiblížením v jednom gimbalu-držáku. Air 3 boduje také s perfektní letovou dobou až 46 minut. 360° ochrana před překážkami je samozřejmostí. DJI Air 3 se nabízí ve třech výbavách: 

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem
dji air 3 zaklad
DJI Air 3
Skladem (>5 ks)
23 132,23 Kč bez DPH
27 990 Kč

Jedna kamera byla málo a tak nový AIR 3 dostal rovnou kamery dvě! Jednu klasickou širokoúhlou, druhou s trojnásobným optickým přiblížením. Ostatní oblasti dronu dostaly také...

Kód: 8294
dji air 3 rc n2
28 090,91 Kč bez DPH
33 990 Kč

Jedna kamera byla málo a tak nový AIR 3 dostal rovnou kamery dvě! Jednu klasickou širokoúhlou, druhou s trojnásobným optickým přiblížením. Ostatní oblasti dronu dostaly také...

Kód: 8293
dji air 3 fly more combo dji rc 2
32 224,79 Kč bez DPH
38 992 Kč

Jedna kamera byla málo a tak nový AIR 3 dostal rovnou kamery dvě! Jednu klasickou širokoúhlou, druhou s trojnásobným optickým přiblížením. Ostatní oblasti dronu dostaly také...

Kód: 8292

DJI Air 3 - poloprofesionální dron - charakteristiky modelu

Poloprofesionální řada dronů DJI Air prošla velkým vývojem a nyní nabízí kamerové duo, - širokoúhlou kameru a kameru s 3 násobným zoomem. Dvě kamery nám nabízí zásadní možnost změny perspektivy záběrů- je možné provádět více dynamické záběry, ale neubyla možnost fotit široké krajinky. Doba letu 46 minut je na úrovni většího DJI Mavic 3 stejně tak jako 360° kamerová ochrana proti nárazům do překážek, vylepšení přineslo také delší dosah signálu a nový lepší ovladač DJI RC 2. Je výborným dronem pro poloprofesionální záběry a navíc má štítek C1, který zajišťuje benevolentnější pravidla létání s dronem.

 Příjemné drobnosti, jako nabíjecí hub, který ze 3 polovybitých baterií nabije jednu plně nabitou, nebo obrazové efekty a automatické tvorby videí jsou na palubě. :)

Historie dronů DJI Air

Modelová řada Air byla původně řadou DJI Mavic ale později se oddělila do zcela plnohodnotné kategorie. Aktuálně se jedná o střední modelovou řadu a řadí se mezi mini drony DJI Mini a větší profi drony DJI Mavic.

DJI  Mavic Air

Prvním "Airem" byl tento model, představený na začátku roku 2018 - tehdy uměl 4K video při 30 snímcích za sekundu (kamera velmi podobná k prvnímu DJI Mavic Pro), k dispozici byly také inteligentní letové režimy a dobrou nabídkou byly také protinárazové senzory do 3 směrů - nevýhodou byla letová doba jen 21 minut, zajímavá, již nepoužívaná, funkce byla ovládání dronu gesty. Konstrukce samozřejmě skládací a zajímavostí byly vyklápěcí antény na předních nohách dronu. :)  Velkým omezením byl dosah signálu, ten byl okolo 500 metrů, protože se nevyužívala technologie OcuSync. 

DJI Mavic Air 2

Pokračovatelem poměrně úspěšné série dronů se stal v dubnu roku 2020 Mavic Air 2. Ten nabízel kameru s velkým 1/2" snímačem, rozlišení videí bylo 4K při 60 snímcích za sekundu a fotky mohly mít rozlišení až 48 Mpx, velké vylepšení bylo v ohledu letové doby, ta se zvedla na 34 minut, výrobce zaintegroval přenos obrazu OcuSync a díky tomu se zásadně zlepšil dosah až na 6 km. Velká změna byla také v designu dronu, ten byl mnohem čistší. Představily se také inteligentní letové režimy. 

 

DJI Air 2S

První dron, který v této modelové řadě nenesl přídomek "mavic" se stal Air2s, který přišel v březnu 2021, Velké vylepšení přišlo v rámci kamery, ta měla velikost snímače 1" a díky tomu velmi kvalitní 20 Mpx fotky jak v jpg, tak v rawu. K dispozici bylo 5,4K video s 30 snímky za vteřinu, k dispozici byl lepší přenos signálu až na 8 km a dále byly vylepšeny protinárazové snímače nyní již do 4 směrů, přibyla také identifikace ADS-B a vylepšeny byly letové režimy - např. jako Spotlight 2.0, dále ActiveTrack 4.0 a Point of Interest 3.0. 

DJI Air 3

Aktuální model dospěl v rámci letové doby až na neuvěřitelných 46 minut a s ohledem na dobu přišlo i kamerové duo - širokoúhlá kamera a 3x přiblížená kamera, video lze natáčet ve 4K a až 100 snímcích za sekundu, k dispozici je také 10 bitový D-Log M a 10 bitový HLG, také HDR video s 4K při 60 snímcích za sekundu. K dispozici je samozřejmě také 360° chránění proti překážkám. Dosah signálu se dále zvedl až na 10 km (v Evropě) a rozlišení přenosu je nyní 1080p fullHD při 60 snímcích za sekundu. Lepší jsou také inteligentní letové režimy a je zde možnost pořizovat vertikální 2,7K video na sociální sítě. 

DJI Air 4

Přinese čtvrtá evoluce 3 kamery tak jako u Mavicu? Zvedne se letová doba na 60 minut? Nechme se překvapit :)