DJI L1 - Lidar pro DJI drony

2 hodnocení

DJI L1 je LIDAR resp. 3D skener pro drony DJI M300 RTK - kromě Lidaru je v těle snímače integrována také klasická kamera s velikostí snímače 1" a rozlišením 20 MPx pro snímání aditivních dat pro složení 3D modelu a velmi přesná IMU jednotka pro správnou interpretaci nasbíraných dat. Tento Lidar je aktuálně nejsnadněji použitelným LIDARem pro drony na trhu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: DJI1365C
324 990 Kč 268 586,78 Kč bez DPH
DJI L1 - Lidar pro DJI drony
2 hodnocení
4,0 2 hodnocení

DJI L1 - nejvyspělejší LIDAR 3D skener pro drony na světě

DJI L1 je podstatným milníkem pro značku DJI, která se snaží pro svou vlajkovou loď DJI M300 RTK vytvořit co největší senzorovou základnu. Proto vytvořili nejpokročilejší UAV lidar na světě - plně propojený s dronem, ovladačem i plánovacím softwarem. DJI L1 je dronní 3D skener s vysoce přesnou IMU jednotkou, a s 20 Mpx kamerou s 1" snímačem jako podporu pro obarvení naskenovaných dat. 

Technické přednosti LIDARu pro drony DJI M300 RTK

V rámci jednoho letu je LIDAR na drony schopen pokrýt oblast o rozloze 2 km2 (při rychlosti 13 m/s, v letové výšce 100 m, a s bočním překryvem 10% s hustotou bodů větší než 100 bodů/m2).

Velkou výhodou je také velká přesnost, která je pro vertikální směr 5 cm a pro horizontální směr 10 cm při použití RTK. Lidar dokáže přijmout až 240 000 bodů za sekundu a podporuje až 3 odrazy. Detekční vzdálenost je při dobrých podmínkách 450 m a v rámci letu je k dispozici živý náhled "Point Cloud view" v ovladači DJI Smart Controller

Ukázka ovládacího rozhraní lidaru DJI L1 pro drony DJI Enterprise

Díky krytí IP54 je možné provozovat lidar na dronu i v podmínkách deště. Díky vestavěné RGB kameře s rozlišením 20 MPx a mechanické závěrce je možné posbírané mračno bodů obarvit a získat tak 3D model oblasti v pravých barvách a díky velmi přesné IMU jednotce a LIDAR snímači je tak možné vytvářet centimetrově přesné modely. Velká výhoda použití lidaru na dronu je, že jej lze využít pro skenování oblastí i v noci, což se hodí zvláště při pátrání dronem a vytváření přehledových modelů při živelných katastrofách apod.

 

Jaké jsou aplikační výhody LIDARu pro drony DJI?

Díky propojení s dronem, chytrým ovladačem i plánovací aplikací je použití lidaru na dronu velmi jednoduché a přináší to řadu aplikačních výhod, první výhodou tak je, že po ukončení letu je možné se ihned podívat na předběžný 3D model nasnímané oblasti. Druhou výhodou je, že se v těchto nasnímaných datech lze měřit již v terénu. Důležité oblasti je pak možné označit poznámkou. 

Třetí výhodou zapojení do "ekosystému" DJI je fakt, že software pro zpracovávání dat do modelů a map umí přečíst správně všechna metadata z droního LIDARu, což umožňuje správné, rychlé a přesné zpracování do výsledného modelu. Všechny kroky od sbírání dat po vytvoření 3D modelu jsou tedy vytvořeny velmi spolehlivě, rychle a "na jedno kliknutí".

 

Profesionální lidar DJI L1 pro geodety nachází využití hlavně v těchto oblastech:

  • Geodetické práce s dronem
  • Topografické mapování s dronem
  • Evidence katastru nemovitostí s dronem
  • Sledování stavby s dronem
  • Zemědělské měření dronem
  • Energetické inspekce dronem
  • geologické průzkumy dronem
  • Mapování živelných katastrof dronem

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamery a senzory pro drony DJI
Rozlišení fotografií z kamery: 20 Mpix
Rozlišení videa z kamery: 4K při 30 fps
? Detekční vzdálenost: 450 m
Přesnost: 5 cm vertikálně, 10 cm horizontálně
Počet přijatých bodů: 240 000 bodů/s
Počet odrazů: 1 m až 30 m
Krytí proti vodě: IP54
Hmotnost: 930 g
? Provozní teplota: -20 °C až +50 °C
? Pokryvnost na jeden let dronu: 200 ha