DJI Mavic 3 Thermal - dron s termovizí DJI M3T

32 hodnocení

Dron DJI Mavic 3 Thermal (též označovaný DJI M3T) je nový revoluční dron s radiometrickou termovizí s rozlišením 640x512 px a klasickou RGB kamerou s rozlišením 20 MPx, která podporuje optický zoom + klasickou RGB širokoúhlou kamerou. Tento dron nabízí pokročilé obrazové senzory, ale také pokročilou techniku. Navýšena byla doba letu, odolnost proti větru, snížena byla hlučnost a další parametry. Díky inovované konstrukci nabízí DJI M3T až 45 minut letu na jednu baterii. Dron disponuje štítkem C2.

Dostupnost Skladem (4 ks)
Kód: DJIM0242EC
137 900 Kč 113 966,94 Kč bez DPH
DJI Mavic 3 Thermal - dron s termovizí DJI M3T
32 hodnocení
DJI Mavic 3 termo
Novinka Tip
4,6 32 hodnocení

DJI Mavic 3 Thermal - revoluční dron s termovizí

Nástupce legendárního DJI Mavic 2 Enterprise Advanced s termokamerou je zde. Nový model DJI M3T stojí na platformě DJI Mavic 3, ale nově má integrovanou termokameru s rozlišením 640x512 px a klasickou RGB kameru s možností optického zoomu s rozlišením 20 Mpx + klasickou širokoúhlou kameru 12 Mpx.  Vedle vylepšení kamery došlo k vylepšení celé řady dalších vlastností včetně letových parametrů, přenosu obrazu apod. Tento dron také disponuje štítkem C2. 

dron dji M3T - kamera

Dron DJI Mavic 3 Thermal (též zvaný jako DJI Mavic 3T) je vybaven kamerou, která je osazena třemi kamerovými senzory, tj. 1) termovizi s rozlišením 640x512px, 2) RGB kameru s teleobjektivem a rozlišením 12 Mpx (určena pro inspekční práce) a 3) kameru s širokoúhlým objektivem a rozlišením 20 Mpx (určena pro mapovací práce).

Prodloužená doba letu pro průmyslové nasazení

Díky použití motorů a vrtulí s vyšší účinností klesla hlučnost, ale hlavně stoupla doba letu až na 42 minut (je použitá také nově vyvinutá baterie s vysokou kapacitou a účinností). Odolnost proti větru stoupla o 35% oproti předchozímu modelu dronu s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise Advanced.

 

Kontrola Fotovoltaických/solárních panelů v elektrárně pomocí dronu s termokamerou

Dron s termokamerou a speciálně tento model DJI Mavic 3 Thermal je perfektním pomocníkem jak pro velké, tak pro malé fotovoltaické elektrárny, díky velmi kvalitní termokameře s rozlišením 640x512 px jsou záběry opravdu velmi kvalitní a radiometrické (lze měřit teploty i z fotografií v počítači). Dále tento dron umožňuje kvalitně nafotit danou oblast a v softwaru poté složit 3D model (např. rodinného domu), ve kterém můžete na centimetry přesně měřit jednotlivé vzdálenosti (např. od komína, světlíků apod.) a snadno tak zjistíte, kolik panelů zákazníkovi můžete nainstalovat i bez pracného, nebezpečného a méně přesného ručního měření na střeše objektu. 

 

Vyhledávání srnčat dronem DJI Mavic 3 Thermal s termokamerou 

Tento dron s termokamerou je oblíbeným také pro vyhledávání srnčat před senosečí. Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak louku prohledat. Prohledávat můžete sami a v případě nálezu srnčete můžete dron nechat viset nad místem a dojít k němu. V případě, že máte pomocníka, tak můžete na místo nálezu poslat jej a pokračovat dále v prohledávání. (Srnčete bychom se neměli přímo dotýkat) Dron má kvalitní termokameru s rozlišením 640x512 px a klasickou kameru s optickým přiblížením a tak může být mimo sezónu senosečí používán například dobrovolnými hasiči.

 

DJI RC PRO - ovladač 

Nový DJI RC Pro ovladač k dronu, který nabízí delší dobu provozu na jedno nabití a to až 3 hod oproti předchůdci DJI Smart Controller, který nabízel jen 2,5 hod provozu. Další vylepšení jsou na poli rychlosti nabíjení, dále 4G komunikace, která je nyní podporovaná přes DJI Cellular dongle. Díky anténám 2T4R s vysokým ziskem se dostáváme na latenci obrazu 120 ms, Díky vysoce svítivé obrazovce se svítivostí 1000 nitů a speciálním outdoor režimem, který lépe vykresluje stíny při pozorování displeje na slunečním světle se zlepšuje vykreslení scény a pilot má díky tomu lepší přehled o snímaném objektu. 

Zvýšená bezpečnost letu

Platforma DJI Mavic 3 dostala 8 protinárazových kamer, které v plné míře převzala i DJI M3T. Díky 4 párům protinárazových kamer se zlepšila stabilita dronu ve stísněných prostorech a zároveň se zlepšila schopnost odhalit přesněji a rychleji překážku, které se dron vyhne plynuleji než dříve. Zvýšená bezpečnost letu je zejména ve směrech pravý a levý bok dronu + oblast nad dronem.

 

dron s termokamerou dji mavic

 

Pokročilá navigace mezi překážkami a přesný návratu domů

Díky technologii APAS 5.0 jsou překážky vyhodnoceny dříve a dron si najde vlastní cestu pro jejich obletění při čemž navíc zachová plynulé změny směru a záběr tak není znehodnocený. Díky této rychlé a přesné lokalizaci překážek se bude DJI M3T vracet při ztrátě signálu mnohem spolehlivěji než u předchozích modelů.

Vylepšený přenos obrazu

Nový DJI M3T - tedy Mavic 3 s termokamerou nabízí přenos obrazu DJI O3+, který nejen zvýšil dosah signálu, ale také došlo k výraznému zlepšení jeho stability. 
Dosah signálu s použitím technologie přenosu obrazu O3+ je aktuálně následující:

  • 1,5-3 km v oblastech se silným rušením signálu - města, průmyslové areály
  • 3-9 km v oblastech s mírným zarušením signálu - inspekce fotovoltaických solárních elektráren, průmyslové parky/sklady (např. při inspekce střech dronem)
  • 9-15 km v oblastech bez zarušení - otevřená krajina, např. při inspekci vedení vysokého napětí 

DJI O3+ nabízí také přenos obrazu z dronu do ovladače při rozlišení fullHD a 60 snímcích za sekundu. Aktuálně se tím modelová řada DJI M3T může pyšnit jako jediná na světě.

Srovnání dron Mavic 3 Thermal a dronu Mavic 2 Enterprise Advanced

Dron DJI Mavic 3 Thermal je nástupce dronu DJI Mavic 2 Enterprise Advanced. Následující tabulka srovnává základní parametry obou dronů.

 

Srovnání dronu DJI Mavic 3 Thermal a Mavic 2 Enterprise Advanced - základní parametry
Mavic 3 Thermal Mavic 2 Enterprise Advanced
Hmotnost (bez příslušenství) 909 g 920 g
Kamerové senzory Termovize + 2x RGB  Termovize + RGB (širokoúhlá kamera)
Zoom RGB kamery 56x hybridní 32x digitální
Maximální rychlost letu 21 m/s 20 m/s
Maximální doba letu 45 minut 31 minut
Přenosová vzdálenost* 8 km 6 km
Snímání překážek všesměrový vpřed/vzad/dolů

*CE verze

 

V následující tabulce srovnáváme kamery obou dronů a obrazové senzory, kterými je kamera daného dronu osazena. V případě dronu Mavic 2 Enterprise Advanced se jedná o kameru osazenou RGB senzorem s rozlišením 20 MPx a s termovizí (termokamerou) o rozlišení 640x512px, v případě dronu Mavic 3 Thermal pak o kameru osazenou třemi kamerovými senzory, tj. 1) termovizi s rozlišením 640x512px, 2) RGB kameru s teleobjektivem a rozlišením 12 Mpx (určena pro inspekční práce) a 3) kameru s širokoúhlým objektivem a rozlišením 20 Mpx (určena pro mapovací práce).

Mavic 3T Mavic 2 Enterprise Advanced
Senzory kamery Termokamera + 2x RGB kamera Termokamera + RGB kamera
Stabilizace 3-osá motorizovaná 3-osá motorizovaná 
Rozlišení teplotního senzoru 640 x 512 @ 30 Hz 640 x 512 @ 30 Hz
Termální digitální zoom 14x 16x
Velikost RGB senzoru 1/2" CMOS, 1/2" CMOS 1/2" CMOS
Rozlišení RGB senzoru 48MPx a 12MPx ** 48 MPx
Zvětšení 56x hybridní zoom 32x digitální zoom
Rozlišení videa 4k30p 4k30p

*náklon, rotace, posuv, ** dvě samostatné RGB kamery, jedna pro mapovací účely, druhá pro inspekce

 

 

dji mavic 3T s termokamerou

Další profi drony pro průmyslové inspekce z naší nabídky

Dron DJI M30T

Tento profi dron DJI M30T s termokamerou nabízí pokročilejší snímací techniku a možnost použití speciální verze s DJI Dock pro autonomní létání.


Dron DJI M300 RTK + termokamera H20T

Profi dron DJI M300 RTK s termovizí DJI H20T představuje nejvyšší řadu DJI dronů. Jde o dron s vyměnitelnými kamerami, kterých DJI nabízí několik - od klasické RGB zoom kamery DJI H20, přes kameru s nočním viděním DJI H20N, dále termokameru do průmyslu DJI H20T, fotogrammetrickou kameru DJI P1 a také lidar - laserový skener DJI L1.

 

dji mavic 3 thermal kufr

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslové drony DJI Enterprise
Maximální rychlost: 21 m/s
? Maximální doba letu (výměnná baterie): až 45 minut
? Hmotnost: 915 g
? Maximální vzletová hmotnost: 1050 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Přenosová vzdálenost: 8 km
? Rozlišení termokamery: 640x512 px
? Objektiv termokamery (DFOV): 61°
Digitální zoom termokamery: 14x
? FPS termokamery: 30
? Rozlišení širokoúhlé kamery: 20 Mpx
? Velikost senzoru širokoúhlé kamery: 1/2" CMOS
Rozlišení RGB videa: 4k30p
? Rozlišení RGB kamery s teleobjektivem: 12 Mpx
? Velikost senzoru kamery s teleobjektivem: 1/2" CMOS
? Euro štítek/certifikace: C2