Termokamera na drony DJI H20T

4 hodnocení

DJI H20T je nejpokročilejší termokamera na drony vůbec, jde o multisnímač - to znamená, že kromě termokamery s rozlišením 640x512 px je v jednom těle i speciální opticky zoomovatelná kamera s rozlišením 20 Mpx, dále širokoúhlá kamera pro fotogrammetrii a laserový dálkoměr pro zjišťování vzdálenosti.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: DJI1362C
289 900 Kč 239 586,78 Kč bez DPH
Termokamera na drony DJI H20T
4 hodnocení
4,8 4 hodnocení

Ideální kombinace dronu s termokamerou to je DJI H20T + DJI M350 RTK.

Termokamera pro drony DJI H20T je multisenzorová kamera, která se skládá z plně radiometrické termokamery s rozlišením 640x512 px, opticky zoomovatelné kamery s 23x optickým hybridním zoomem a rozlišením 20 Mpx, dále širokoúhlou kamerou pro fotogrammetrii s rozlišením 12 Mpx a jako poslední laserový dálkoměr s maximálním dosahem 1200 m. Navíc je nová termokamera plně propojena s profesionálním dronem DJI M350 RTK a to jak po softwarové, tak po hardwarové stránce. Jaké chytré funkce kamera nabízí a proč je tou aktuálně nejlepší na trhu?

Nové uživatelské rozhraní pro droní termokameru H20T

Drony od DJI bodují velmi přívětivým uživatelským rozhraním, proto jej termokamera na drony H20T dostala plně přepracované. Nyní se celé nastavování kamery odehrává na zcela novém DJI RC Plus - tento nový ovladač disponuje kromě integrované obrazovky, také USB portem pro internet dongle a vyměnitelnou baterií pro nepřetržitý provoz. Nově je k dispozici možnost přepínat náhled z jednotlivých senzorů a to v levé části obrazovky, v levé části obrazovky je také datum a hlavně aktuální GPS souřadnice. Na náhledu z kamery je uprostřed nahoře umístěno stavové tlačítko, které informuje o tom z jaké kamery se aktuálně zobrazuje náhled a případně jak je kamera zazoomovaná. V pravé části je pak možnost zazoomovat, nebo předzoomovat opticky zoomovací kameru. Nad posuvníkem je umístěno okno informující o aktuálním nastavení kamery. V dolní části je zelené kolečko - nově PFD tedy primary flight display, který sdružuje letové informace přehledně na jedno místo. Ovládací prvky jsou nyní mnohem zjednodušeny než tomu bylo předtím na druhou stranu to neubralo na funkcionalitě kamery - spíše naopak.

Měření teplot termokamerou na dronu a nové možnosti kamer

Termokamera má nyní rozlišení 640x512 px (to zajistí velké množství detailů v obraze), obnovovací freknveci 30 Hz (to zajistí plynulý obraz i u rychlejších jevů) teplotní citlivost <50 mK (to zajistí obraz s minimem šumu) a je radiometrická, nově je možnost s ní digitálně zoomovat až do 16 násobného přiblížení  k dispozici je nový noční režim, který zajistí lepší čitelnost scény v rámci obrazu při večerních a nočních podmínkách. Úplně nový je laserový dálkoměr s odchylkou 20 cm a možností měřit vzdálenosti až do 1200 m.

Co to znamená, že je dron vybaven radiometrickou termokamerou?

Pokud je termokamera na dronu radiometrická, znamená to, že z vyfocené fotky - odborně termogramu, lze zpětně zjistit teplotní data. To například znamená, že si vyfotíte termogram např. podezřele teplého fotovltaického panelu a později v počítači si můžete změřit všechny teploty všech součástí velmi podrobně. Pokud by termokamera byla NEradiometrická, tak by se s ní daly vyfotit pouze barevné obrázky, ale teploty bychom zpětně v PC nezjistili. (Např. u modelu DJI Mavic DUAL)

testovaci termogram

 

Drony DJI mají nyní nové možnosti automatizovaných inspekcí díky DJI H20T

High-RES grid photo

Tato funkcionalita využívá fotogrammetrii pro vytvoření velmi kvalitního snímku nějakého menšího technického celku - funguje to tak, že si označíte nějaký objekt, který potřebujete vyfotit (např. stožár vysokého napětí). Kamera si daný celek opticky zazoomuje (díky optickému zoomu neztratí snímek kvalitu) a vyfotí několik jednotlivých a velmi podrobných fotek, které následně přímo ve dronu spojí do jedné celkové fotky s vysokým rozlišením. Díky tomu získáte mnohem podrobnější přehledový snímek daného místa nebo technického celku.

Možnosti průmyslových inspekcí výhradně v kombinaci s dronem DJI M300 RTK.

Live Mission Recording

Při využití této funkcionality dojde k tomu, že dron si zapamatuje průběh letu a dokáže jej později naprosto přesně zopakovat (což je výhodné pro periodické inspekce - např. jednou týdně, měsíčně nebo klidně i ročně) Probíhá to tak, že si zapnete nahrávání mise, celou misi zaletíte manuálně-vzorově a poté nahrávání vypnete. Dron si zapamatuje všechny pohyby, GPS souřadnice, natočení kompasu, pozici kamer, zazoomování kamer a jejich stav. Dron tak dokáže vyfotit identické fotky identických míst i s několika měsíčním odstupem - výhodou tak je, že pro inspekci stejného místa není potřeba stejný pilot, který si trasu pamatuje - dron to zvládne sám.

Al Spot check

Tato funkcionalita je velmi podobná Live Mission recording - rozdíl je v tom, že DJI dron si díky umělé inteligenci zapamatuje objekty zájmu a ty dokáže najít i vyfotit klidně i po týdnu či měsíci. Tato funkce je vhodná, pokud máme nějaké objekty zájmu které se periodicky mohou pohnout - typicky při výstavbě liniové stavby - konec dálnice, mostu či železnice...

Pin Point

Tato funkcionalita je vhodná pro vyhledávání osob či zvířat. Díky klasické kameře nebo termokameře na dronu se osoby snadno najdou a po označení osob na obrazovce ovladače se zobrazí jejich souřadnice a vzdálenost dronu od osob. Souřadnice nalezených osob mohou být sdílené do druhého ovladače (který má např. velitel zásahu) nebo do jiného zařízení, které slouží k zásahu. Funkce nalezení GPS souřadnice vzdálených objektů je možná díky laserovému dálkoměru a pokročilým algoritmům - toto je využitelné i pro inspekce s drony v průmyslu.

Smart Track

Díky pokročilému on-board procesoru na palubě dronu se Vám jako pilotovi dronu samy nabídnou objekty vhodné k aktivnímu sledování dronem. (osoby, auta, lodě apod) Po vybrání objektu sledování dron na objekt sám zazoomuje a objekt začíná aktivně sledovat. Zoom si dron operativně přizpůsobuje a ke sledovanému objektu dynamicky zobrazuje jeho polohu.

Tato termokamera na drony (DJI H20T) je vhodnou alternativou k inspekční UAV kameře DJI H20 (ta nedisponuje termokamerou, jinak je totožná)

DJI drony pro výzkumné ústavy a vzdělávací instituce...

Drony DJI Enterprise rádi přijedeme předvést a rádi provedeme testovací měření. Kromě fyzické ukázky a testů je k dispozici mimo jiné také DJI Mobile SDK tedy vývojářské knihovny pro vývoj vlastní mobilní aplikace.

Dron či kameru Vám přijedeme nezávazně ukázat, v případě koupě Vám jej předáme osobně, nastavíme jej a naučíme Vás  s ním létat, případně se dohodneme na dalších odborných školeních. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamery a senzory pro drony DJI
Rozlišení videa zoom kamery: 4K
Rozlišení fotografií zoom kamery: 20 Mpix
Rozlišení videa širokoúhlé kamery: full HD
Rozlišení fotografií širokoúhlé kamery: 12 Mpix
Velikost snímače zoom kamery: 1/1.7"
Velikost snímače širokoúhlé kamery: 1/2.3"
Rozlišení termokamery: 640x512 px
Rozsah měřených teplot: -40 °C to 150 °C nebo -40 °C to 550 °C
Rozsah měření vzdálenosti pro Laser Range Finder: 3 až 1200m
Přesnost měření Laser Range Finder: +-0,2 m
Provozní teplota: -20 °C až +50 °C
Krytí proti vodě: IP44
Maximální optický zoom: 23x
Maximální digitální zoom: 200x
Maximální termo zoom: 8x
citlivost termokamery: ≤50 mK
Podpora radiometrie: ANO
Hmotnost: 828 g