DJI Dock - základní stanice pro autonomní inspekce

Neohodnoceno

DJI Dock je základna pro dron DJI M30 D nebo DJI M30T D, která umožňuje vzdálené provádění automatizovaných průmyslových inspekcí. Vše lze provést vzdáleně od plánování mise, vzletu, letu, přistání, nabití dronu a přenosu dat. Stanici s dronem budete muset navštívit jen jednou za půl roku a může být klidně na druhé straně zeměkoule.

Dostupnost Na dotaz
Kód: 285
786 500 Kč 650 000 Kč bez DPH
DJI Dock - základní stanice pro autonomní inspekce
Neohodnoceno
dji dock stanice pro dron s termovizi
Novinka

DJI Dock - nástroj pro vzdálené automatizované průmyslové inspekce dronem

Jde o základnu pro průmyslový profi dron DJI M30, (který je upraven do verze pro Dock stanici přidáním nabíjecích konektorů na přistávací nohy dronu) ze které lze provádět automatizované průmyslové inspekce dronem bez jakékoliv potřeby fyzické přítomnosti obsluhy. Dron se v této základně nabije a připraví k letu, vzlétne, misi provede, přistane, dobije se a čeká na další příkazy. Pomocí internetu a cloudu se nasnímaná data přenesou snadno k Vám na PC.

Co vše DJI Dock v rámci inspekcí dronem umožňuje?

DJI Dock je novinkou na poli automatizovaných inspekcí pomocí dronů, jde o revoluční prvek nabízející celou řadu funkcí.

Vykonání naplánovaného letu za účelem živého přenosu obrazu z dronu

Díky technologii DJI Cellular Module je možné přenášet obraz z dronu kamkoliv bez omezení vzdálenosti, proto je možné živě vidět obraz z kamery dronu a rovnou vyhodnocovat činnost sledovaného stroje či rovnou plánovat údržbu.

Plánování misí pomocí DJI Flighthub 2

Pomocí plánovacího software DJI FlightHub2 je možné komplexně z vašeho PC naplánovat letové mise dronům a jednotlivým DJI Dockům. Operační dosah dronu DJI M30 je v rádiusu 7 km od stanice, protože stanice má 4 směrové antény - v každém rohu jednu.

Spouštění misí a jejich vykonání

Mise je možné na dálku odstartovat a vykonat, je také možné sledovat její průběh.

Skladovat nasbíraná data a řadit je dle provedených misí 

Data management je velmi důležitou součástí provádění automatizovaných misí, díky správnému zařazení dat k jednotlivým misím ušetříme mnoho starostí s kategorizací dat. Data lze také stáhnout pomocí cloudu a to jak soukromého, tak pomocí využití DJI cloudu.

 dji dock stanice pro drony dji

Provozní výkony stanice DJI Dock

Provoz stanice může probíhat v teplotách od -35°C až +50°C. Díky integrovanému chlazení a vyhřívání si stanice udržuje optimální klima vhodné pro fungování elektroniky, ale hlavně pro nabíjení baterií. Baterie TB30 v dronu DJI M30 se ve stanici nevyměňují, pouze se nabíjejí a to přímo ve dronu, nabití z 10% na 90% trvá 25 min a baterie v dronu jsou schopné zvládnout 400 cyklů. Nejen díky tomu je pak servisní interval takovéto stanice až 6 měsíců. Díky vlastní meteo stanici přesně víte jaké klima panuje v místě startu dronu, po náhledu do integrované bezpečnostní a přehledové kamery se můžete dle těchto informací rozhodnout, zda let provést či nikoliv. Stanice disponuje krytím IP 55 a jediné co "potřebuje k životu" je připojení k elektrické energii. Pokud toto připojení vypadne, je stanice schopná fungovat dalších 5 hod z vlastní záložní baterie. Velkou výhodou je integrovaný RTK modul v DJI Dock, která díky tomu může fungovat v režimu "base" a dron z ní může čerpat RTK data.

 

Další potřebnou věcí je připojení k internetu, které se realizuje pomocí vlastní SIM karty. DJI Dock má hmotnost 100 kg a kromě elektřiny potřebuje ukotvení k zemi a krátké nastavení pomocí ovladače DJI RC Plus.

Další letové vlastnosti toho automatizovaného řešení pro průmyslové inspekce vychází ze specifikací použitého dronu (buď DJI M30 nebo DJI M30t) tedy doba letu 40 minut, dolet 7 km od stanice, odolnost vůči větru 15 m/s (při vzletu a přistání 12 m/s, tedy nejedná se o zboží dvojího užití) 

Softwarová vrstva DJI Dock podrobněji

DJI Dock je rozšiřitelný o další grafické nebo procesorové karty k pokročilé správě nasbíraných dat dronem, navíc DJI poskytuje k Docku i API pro naprogramování vlastního soukromého serveru pro zajištění naprosté bezpečnosti dat.

Kompatibilita DJI Dock

DJI Dock se dodává včetně dronu DJI M30 D, nebo DJI M30T D - tyto drony jsou speciálně upravené pro DJI Dock a mají v přistávacím podvozku umístěné konektory pro nabíjení a přenos dat. S drony DJI M30D a DJI M30TD lze po spárování s ovladačem DJI RC Plus standardně létat a fungovat i bez použití DJI Dock. Se standardními drony DJI M30 a DJI M30T není možné použití v DJI Dock.

 dji dock prostredi