Provozní příručka pro drony DJI (dle staré legislativy)

Neohodnoceno

Provozní příručka byla jedním ze základních dokumentů provozovatele bezpilotních systémů v rozsahu působnosti dle dané kategorie. Dle současné legislativy je již tento dokument neaktuální a legislativním nástupcem tohoto dokumentu je  tzv. ConOps dokument.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 321
5 590 Kč 4 619,83 Kč bez DPH
Provozní příručka pro drony DJI (dle staré legislativy)
Neohodnoceno

AKTUALIZACE: Současná legislativa již o provozních příručkách nehovoří a legislativním nástupcem (pozor, dokumenty v žádném případě nejsou zaměnitelné) tohoto dokumentu je  tzv. ConOps dokument. Níže uvedené informace proto již v rámci současné legislativy nejsou platné a z tohoto důvod produkt již není aktuálně nabízen.

Provozní příručka - nezbytný dokument pro letecké práce

Pro získání povolení k provozu leteckých prací se nezbytně přikládá i tzv. provozní příručka. Nezbytnost existence a obsah této příručky vyplývá z legislativních požadavků, požadavků Úřadu pro civilní letectví a také provozní praxe. Provozní příručka je součástí širšího souboru dokumentů, který je v žádosti o povolení k provozování leteckých prací předkládán. Ten se dále skládá např. z podnikatelského plánu, leteckého deníku UAV (dronu) a případně dalších dokumentů.

Praxí prověřená provozní příručka

I když je provozní příručka individuální žádostí každého žadatele o povolení k provozu leteckých prací, můžeme říci, že letecká příručka se vedle I) individuální částí skládá také z II) obecné částí a III) dále z částí, která je parametrizovatelná dle žadatelova způsobu provozu dronu a jeho byznys plánu.

Námi vypracované provozní příručky jsou ověřené praxí a byly použity našimi zákazníky v řadě úspěšných žádostí o získání povolení k provozování leteckých prací a jsou používány i v rámci naší vlastní praxe poskytování služeb s drony. Pravděpodobnost, že by byla při žádosti Úřad pro civilní letectví (ÚCL) tato příručka odmítnuta je nízká. A pokud by k tomu došlo z důvodu našeho obsahového pochybení, příručku na vlastní náklady přepracujeme dle požadavků ÚCL.

Legislativní požadavky na obsah příručky

Na základě legislativních požadavků se provozní příručka povinně skládá z následujících částí:

A - obecná ustanovení

B - provoz letadel

C - Směrnice pro jednotlivé druhy leteckých prací

D - Požadavky na výcvik a kvalifikace personálu organizace

E - postupy pro údržbu

F - bezpečnostní postupy

Provedeme vás procesem žádosti

Jednou ze služeb, kterou nabízíme je kompletní provedení procesem získání povolení k provozování leteckých prací u Úřadu pro civilní letectví. Vedle vypracování provozní příručky vás tak, a to i přímo na základě právního zastoupení, celým procesem získání povolení k provozování leteckých prací provedeme až do jeho úspěšného získání.

Cena za tyto služby je individuálně stanovena smluvní dohodou s žadatelem.