Příručka: ConOps nejen pro drony DJI

Kód: 318
Neohodnoceno
5 990 Kč 4 950,41 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

ConOps, neboli Concept of Operations for Drones, je dokument, který obsahuje informace o provozovateli, vykonávaných leteckých pracech, podmínek a limitů za které budou vyjmenované letecké činnosti vykonávány. A to v návaznosti na aktuální legislativu a její limity. Příručka ConOps obsahuje technickou specifikaci dronu, ale těžištěm je specifikace vykonávaných leteckých prací.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ConOps, neboli Concept of Operations for Drones, je dokument, který obsahuje informace o provozovateli, vykonávaných leteckých pracech, podmínek a limitů za které budou vyjmenované letecké činnosti vykonávány. A to v návaznosti na aktuální legislativu a její limity. Příručka ConOps obsahuje technickou specifikaci dronu, ale těžištěm je specifikace vykonávaných leteckých prací. ConOps je dokument, který je nezbytnou přílohou žádosti Oprávnění k provozu, která je nezbytná pro získání oprávnění k danému provozu v kategorii Specific a předkládá se v žádosti jako příloha u Úřadu pro civilní letectví.

Námi vypracované dokumenty ConOps jsou ověřené praxí a byly použity našimi zákazníky v řadě úspěšných žádostí u ÚCL. Pravděpodobnost, že by byla při žádosti u Úřad pro civilní letectví (ÚCL) byl tento dokument odmítnut je nízká. A pokud by k tomu došlo z důvodu našeho obsahového pochybení, příručku na vlastní náklady přepracujeme dle požadavků ÚCL.

Získejte dokument ConOps v rámci školení

Nabízíme také školení Certifikace v kategorii Specific v rámci kterého vás provedeme celým procesem "registrace v kategorii Specific". V ceně tohoto školení je pak i vypracování dokumentu ConOps. Obsah školení je pak následující

  • I) školení k legislativní problematice,
  • II) vypracování dokumentu ConOps,
  • III) vyplnění žádosti Oprávnění k provozu a
  • IV) zastupování při komunikaci s ÚCL. 

Kategorie provozu dronů

Dle aktuální evropské legislativy mohou být drony provozovány v následujících třech kategoriích: Open, Specific a Certified, přičemž kategorie Open se rozpadá na tři subkategorie Open A1, Open A2 a Open A3. K problematice provozu dronů v těchto kategoriích nabízíme školení:

Pozn.: Dokument ConOps v jistém smyslu nahrazuje tzv. provozní příručku, která byla v minulosti přikládána na ÚCL (Úřad pro civilní letectví) jako součást žádosti o povolení k provozování leteckých prací. Pozor, tyto dokumenty nejsou v žádném případě zaměnitelné!