Školení: Úvod do termografie

8 hodnocení

Školení se v rozsahu 5 hodin věnuje problematice bezdotykového měření teploty a termografie. První polovina je věnována nezbytným fyzikálním základům problematiky (emisivita, odražená zdánlivá teplota, princip měření apod.), druhá polovina školení je pak věnována nejběžnějším aplikacím ručních termokamer a termokamer v souvislosti s drony. Na tato školení pak navazují jednotlivá aplikačně specializovaná školení. Termíny školení jsou pravidelně vypisovány a školení dle termínu probíhá online nebo prezenčně.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 444
3 590 Kč 2 966,94 Kč bez DPH
Školení: Úvod do termografie
8 hodnocení
4,4 8 hodnocení

Toto školení je koncipováno jako úvod do problematiky bezdotykového měření tepoty za pomocí termokamery (termografie). I když se převážná většina aplikačních ukázek vztahuje na použití dronu s termovizí (tedy dronu s termokamerou), jedná se o obecný úvod do problematiky a školení se tak vztahuje i na jiné použití termokamery, včetně ručních termokamer.

Během školení je účastník seznámen s mezinárodní normou (která existuje i v českém překladu) ČSN ISO 18434-1, tj. Monitorování stavu a diagnostika strojů - Termografie - Část 1: Všeobecné postupy. Tuto normu neprodáváme, ale účastníkům školení její zakoupení před školením doporučujeme (není to pro samotné školení nezbytné, je to ale rozhodně doporučováno). Úvod k problematice také naleznete v článku Dron s termovizí.

Délka školení je 5 hodiny a je realizováno buď online s živým lektorem (nejedná se o předtočený záznam jako v případě online kurzů, které také nabízíme) nebo prezenčně.

Školení je rozděleno na dvě části, tj. na úvodní teoretickou část, kde jsou probírány základy problematiky měření teploty a termografie a dále z aplikační části, kde jsou diskutovány jednotlivé aplikace a rámcový přístup k nim z hlediska využití termografie.

Teoretická část

 • obecný úvod do problematiky měření teploty
 • terminologie v termografii dle ČSN ISO 18434-1
 • emisivita, odražená zdánlivá teplota a princip bezdotykového měření teploty
 • tři přístupy k technické diagnostice (reaktivní, preventivní, prediktivní)
 • kvantitativní termografie x kvalitativní termografie

Aplikační část

V aplikační části jsou diskutovány jednotlivé aplikace a rámcový přístup k nim z hlediska využití termografie a to jak z hlediska vhodných podmínek pro měření, tak základního načrtnutí postupu měření a vyhodnocení naměřených dat.

 • search and rescue - pátrání po ztracených osobách, využití termokamer hasiči
 • termokamera a její parametry, radiometrická termokamera x neradiometrická termokamera
 • termografie ve stavebnictví (obvodový plášť, střechy, tepelné mosty)
 • termografie v teplárenství (inspekce produktovodů, podzemní únik médií)
 • termografická kontrola elektrických rozvodů (přechodový odpor, hotspot)
 • termografická kontrola fotovoltaických elektráren (podmínky měření, nastavení kamery, vyhodnocení dat, typické závady)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Školení a dokumenty
Délka školení: 5 hodin
Typ školení: s živým lektorem
? Forma školení: online nebo prezenčně