DJI Air 3 + Fly more combo

6 hodnocení

Jedna kamera byla málo a tak nový AIR 3 dostal rovnou kamery dvě! Jednu klasickou širokoúhlou, druhou s trojnásobným optickým přiblížením. Ostatní oblasti dronu dostaly také mnohá vylepšení - zejména co se týče doby letu - nově až 46 min, přenosu signálu, protinárazových čidel a inteligentních letových režimů. Dron disponuje štítkem C1.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 8293
33 990 Kč 28 090,91 Kč bez DPH
DJI Air 3 + Fly more combo
6 hodnocení
4,7 6 hodnocení

DJI Air 3 - dvakrát více kamer, téměř dvakrát déle ve vzduchu...

DJI představilo poloprofesionální DJI AIR 3, který je nástupcem DJI Air 2S. Oproti předchozí řadě dostal AIR 3 druhou kameru s užším záběrem s objektivem 70 mm (respektive 3 násobným zoomem) - to přispělo k vylepšení kvality snímků, ale také k rozlišení a rychlosti snímání videa, dále se prodloužila letová doba na 46 minut a zlepšily se kamery pro detekci překážek, díky tomu také mohly být zlepšeny inteligentní automatické letové režimy, pojďme se podívat na vylepšení podrobněji... (Dron disponuje štítkem C1.)

Nové kamery od DJI 

 Největší vylepšení dronů bývají v oblasti kamer, i zde tomu není jinak - kamerové duo má nyní k dispozici kromě klasické širokoúhlé kamery také kameru s užším objektivem - jde o kameru s 3 násobným zoomem. Tato zoom kamera dovoluje provádět velmi dynamické záběry na objektu zájmu a to s velmi dynamickou změnou pozadí. Navíc přibyl režim zpomaleného 4K videa, které je nyní možné natáčet ve 100 snímcích za sekundu, k dispozici je také 4K HDR video, které je možné natáčet v 60 snímcích za sekundu. Fotografie je pak možné fotit v rozlišení 48 Mpx a to v obou fotoaparátech. Oba fotoaparáty také mají pixely o velikosti 2,4 mikrometru.

Obě kamery podporují také barevné profily D-LOG M a HLG - obojí pak v 10 bitovém barevném režimu. Barevný profil D-LOG M je připraven poskytnout lepší podání světel a stínů pro lepší záběry i následnou editaci. Barevný profil HLG je zaměřen na lepší podání hloubky ostrosti.

Ještě chytřejší baterie a prodloužená doba letu

Letová doba se prodloužila na 46 minut, což je téměř dvojnásobek oproti předchozímu modelu, baterie sice vypadají podobně s bateriemi DJI Mavic 3, ale zaměnit je nelze. Velké vylepšení přibylo v rámci nabíjecího hubu pro baterie - nyní je k dispozici režim, kdy hub může energii ze zbývajících baterií přemístit do jedné baterie a tím ji nabít na až na 100%. Tento režim se hodí v případech, kdy není možnost baterie nabít a také v případech kdy máte všechny baterie vybité např. na 30% a vzlétat s takto vybitým dronem se nevyplatí, protože byste se museli "hned vracet". Pro aktivaci tohoto režimu stačí tlačítko na hubu zmáčknout a podržet.

Protinárazová čidla a systém vyhnutí se překážkám

DJI Air 3 dostal vylepšení i na poli protinárazových čidel - ty jsou nyní všesměrové a disponují systémem proti vyhýbání se překážkám APAS 5.0, který zajišťuje průlet okolo překážek a nalezení volné cesty ještě o něco plynuleji než předchozí model. Díky vylepšeným čidlům je také nově k dispozici režim "advanced RTH" který zajišťuje najití a optimalizace návratové cesty domů. Dron si tak lépe a přesněji spočítá jak dlouho poletí zpět na místo vzletu a dokáže se při návratu lépe vyhnout překážkám. 

Inovovaný ovladač DJI RC 2 a systém přenosu obrazu DJI O4 HD včetně integrovaného ADS-B

DJI zapracovalo u svého poloprofesionálního modelu na systému přenosu obrazu. DJI OcuSync 4 HD disponuje nyní kromě frekvence 2,4 a 5,8 GHz také frekvencí 5,1 GHz. Dosah je nyní posílen na 10 km (V USA až 20 km) a tento přenos může probíhat ve fullHD rozlišení (1080p) při 60 snímacích za sekundu. Nezapomínejte ale, že létat by se mělo "na dohled". Díky 4 anténám je signál velmi stabilní  průběhu celého letu. K vyšší bezpečnosti kromě stability signálu přispívá také integrovaný ADS-B přijímač, který detekuje blížící se letadla s odpovídačem a upozorní Vás na ně ve stavové liště.

Nový ovladač DJI RC2 dostal externí antény od kterých bylo v minulosti upuštěno, k dispozici je pak 5,5" integrovaný displej s fullHD rozlišením a jasem 700 nitů a vylepšený procesor pro jemnější a plynulejší zobrazování přenosu z dronu. K dispozici jsou nově také 2T4R antény. 

 

Automatické režimy pro zpracování obrazu za letu

Díky pokročilým algoritmům a výpočetní technice na palubě dronu můžeme přímo za letu provádět různé operace s pořízenými fotografiemi v rámci různých režimů.

 FocusTrack - nyní se pod tímto názvem skrývají 3 možné automatické druhy letů

 • Spotlight 2.0 - dron si drží uprostřed záběru a dynamicky ho sleduje, může využít i digitální zoom pro větší dynamiku záběru, v průběhu automatického letu můžete dronu do záběru "kecat" a upravit si úhel záběru dle sebe.
 • Activetrack 5.0 - dron dynamicky sleduje objekt ve dvou možných směrech, které si vyberete před spuštěním. Dron může objekt zájmu sledovat tak, že letí za objektem zájmu, nebo rovnoběžně s objektem zájmu. Activetrack 5.0 dokáže znovu sledovat objekt, který se v průběhu záběru ztratí - osoba zajde za strom, vozidlo podjede pod mostem apod.
 • Point of interest 3.0 - po označení objektu zájmu na displeji mobilu si vyberete směr, kterým má dron začínat oblétání objektu a rychlost letu, dron poté spočítá ideální poloměr a připraví vám fascinující záběry

 

 • 2,7K Vertical

Kamera umožňuje ořez obrazu tak, aby se natáčelo video nebo fotily fotky jen vertikálně a to při rozlišení 2,7K.

 • SmartPhoto 3.0

Dron dle zabírané scény chytře vybere inteligentní režim, ve kterém pořídí fotku a díky tomu se problematická místa ve fotografii (velmi tmavá, nebo velmi světlá místa) dokáží zaznamenat správně exponovaná. Po přistání nás tak na kartě čeká jen jeden správně exponovaný snímek s vysokým dynamickým kontrastem (HDR).

 • Hyperlapse

Hyperlapse funguje tak, že dron má plynulou trajektorii letu a fotí po určité nastavené době (několika sekund) fotografie, které se po nasnímání v dronu složí do časosběrného videa, které je velmi efektní. Po přistání tak na nás čeká úchvatné časosběrné video již na microSD kartě. Můžete si vybrat ze 4 směrů letu Hyperlapse a také zda video bude na šířku, nebo na výšku

 • Night mode

Noční režim pro co nejlepší kvalitu při nízkém šumu - lze použít na videu až do rozlišení 4K při 30 fps

 • Slow-motion

Režim dovoluje pořídit až 4x zpomalené video při rozlišení až 4K a 100 snímcích za sekundu. 

 • Waypointy

Tento režim dovoluje uložit si body průletu dronu a tuto trajektorii automaticky opakovat.

 

Pokročilé režimy letu QuickShots - dříve Mastershots

Quickshots jsou nové automatické inteligentní letové režimy, ve kterých dron sám provede několik různých průletů se záběrem na označený bod zájmu a díky tomu nahraje úchvatné video bez dotyku jediného kniplu. 

 • Portrait - v režimu portrait je prioritou pro dron automaticky zachytit z nižší výšky obličeje a celkový "portrét" snímaných osob zároveň s blízkým okolím
 • Proximity - v tomto režimu je pro dron prioritou automaticky zachytit zejména objekt v kontextu s širokým okolím (panoramata) okolo objektu zájmu
 • Landscape - tento režim je připraven tak, aby dron automaticky co nejvěrněji zachytil okolní přírodu, výhledy a panorama

 Aplikace LighCut

Díky aplikaci LightCut nemusíte stahovat všechny záběry, protože díky funkci One-Tap Edit si aplikaci inteligentní vybere klipy na základě kompozice a způsobu letu automaticky a také k nim přiřadí zvukové efekty. K dispozici je také funkce tilt-shift efektu, která vytvoří efekt "modelu" u snímané oblasti.

Široká nabídka příslušenství

Jaké příslušenství si tedy můžete zakoupit k DJI Air 3?

 • Baterie - na jednu baterii získáte až 2 násobnou letovou dobu oproti Air 2S
 • Nabíjecí hub s funkcí nabíjení baterií mezi sebou
 • ND Filtry - ND8, ND16, ND32, ND64
 • Nabíječka 100W USB-C adapter
 • Autonabíječka 65W 

dji air 3 fly more combo

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DJI Air
Maximální rychlost: 68,4 km/h
Maximální doba letu (výměnná baterie): 46 min
Vzletová hmotnost: 720 gr
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Dosah signálu z ovladače: 10 km (V USA 20 km)
Rozlišení videa z kamery: 4K
Rozlišení fotografií z kamery: 48 Mpx
Velikost snímače kamery: 1/1.3" CMOS
Rozměry: 258,8x326x105,8 mm
Provozní teplota: od -10°C do 40°C
Interní úložiště: 8 GB
Maximální velikost microSD karty: 512 GB
Odolnost proti větru: 12 m/s
Euro štítek/certifikace: C1