DJI Zenmuse H30T - termokamera pro drony

Neohodnoceno

Nejpokročilejší termokamera na drony na světě, to je DJI H30T, která disponuje termo rozlišením 1280x1024 px, až 34 násobným optickým zoomem, laserovým dálkoměrem, nočním režimem s NIR přísvitem a mnohem více. Jedná se o termokameru s širokými možnostmi a díky tomu je předurčená pro plné profesionální použití v průmyslu, IZS apod.

 

Součástí ceny termokamery DJI H30T je Havarijní krytí DJI Care platné po dobu 1 roku, s nárokem na 2 výměny dronu se spoluúčastí 19500 Kč s DPH (759 Eur s DPH). Toto havarijní krytí je možné prodloužit o 1 další rok.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 1018
280 707,90 Kč 231 990 Kč bez DPH
DJI Zenmuse H30T - termokamera pro drony
Neohodnoceno

Nejpokročilejší kombinace dronu s termokamerou to je DJI H30T (+ DJI M350 RTK)

Profesionální termokamera na drony DJI Zenmuse H30T je multisenzorový systém, který kombinuje širokoúhlou kameru, přibližovací kameru, vysoce citlivou termokameru, přesný laserový dálkoměr a NIR pomocné světlo. Díky pokročilým algoritmům, pokročilým foto režimům a nočním režimům tento systém posouvá možnosti vnímání a zobrazování na novou úroveň, což umožňuje efektivní využití jak ve dne, tak i v noci. Kamera disponuje také krytím proti vodě a nečistotám IP54. Jeho uplatnění je ideální pro oblasti jako kontrola fotovoltaik, kontrola vedení vysokého napětí (VN a VVN), výzkumné činnosti, činnosti IZS, ochranu vodních zdrojů a lesů

DJI H30T je nejen termokamerou...

Jasně, DJI H30T je zejména termokamerou, ale mezi vybavení také patří 40MP kamera s 34× optickým zoomem a až 400× digitálním zoomem, což umožňuje získání detailních a ostrých záběrů. Laserový dálkoměr s dosahem až 3000 metrů zajišťuje extrémně přesné měření polohy, zatímco sofistikovaná stabilizace obrazu garantuje, že snímky budou vždy stabilní a čisté.

zaber z termokamery DJI H30T

 

Noční vidění tohoto zařízení je vybaveno technologií pro plnobarevné zobrazení ve špatných světelných podmínkách a nabízí také černobílý režim a NIR osvětlení pro diskrétní noční operace.

Infračervená kamera s rozlišením 1280×1024 a možností až 32× digitálního zoomu nabízí tři režimy zisku: High Gain, Low Gain a High-Res, což umožňuje přesné teplotní měření a zjišťování teplotních rozdílů i u velmi malých objektů.

 

Multisenzorová termokamera DJI H30T může létat i v dešti

Odolnost Zenmuse H30T vůči nepříznivým podmínkám je podpořena jeho konstrukcí, která splňuje normy krytí IP54, čímž je zajištěna odolnost proti prachu a vodě. Přístroj je navržen pro použití v teplotním rozsahu od -20° do 50° C, což zaručuje spolehlivý výkon v jakémkoliv počasí.

Zabezpečení a synchronizace dat jsou na vysoké úrovni díky šifrování AES-256. Funkce předběžného nahrávání a synchronizace dat v cloudu usnadňují koordinaci operací a umožňují sledování živého obrazu přes platformu DJI FlightHub 2.

Zenmuse H30T je tak ideální volbou pro různorodé průmyslové aplikace v oblastech jako je veřejná bezpečnost, energetika, ropný a plynárenský průmysl, ochrana vodních zdrojů a lesnictví, přičemž je kompatibilní s letovými platformami DJI Enterprise M300 RTK a DJI M350 RTK.

 dji H30T a dron DJI M350 RTK

Termokamera a její podrobnosti

Termokamera dostála výrazných změn, oproti předchozímu modelu se např. čtyřnásobně zvětšilo rozlišení a to až na 1280x1024 pixelů. K dispozici je také 32 násobné digitální (ztrátové) přiblížení. Termokamera nyní funguje ve třech režimech -

  1.  Měření teplot v teplotním rozsahu -20 °C až 150°C
  2. Měření teplot v teplotním rozsahu 0°C až 600°C (s vysokoteplotní clonou je možné měřit teploty až do 1600 °C)
  3. Zobrazení ultra vysokého rozlišení (bez možností měření teplot)

zmena rezimu DJI H30T termokamera


Přibližovací kamera a její podrobnosti

Kamera s velikým přiblížením a kvalitním rozlišením je alfa a omega pro inspekční práce, Nyní je k dispozici 34 násobné optické přiblížení, to znamená, že po přiblížení detailu máme stále plnou kvalitu snímku, na toto přiblížení dála navazuje již digitální, tedy ztrátové přiblížení až do 400 násobku. Kromě inspekcí je přibližovací kamera také velmi dobře použitelná v nočních operacích - na ostrahu areálů, nebo při záchranných operacích. Disponuje totiž stejně jako širokoúhlá kamera "Night scene" režimem.

 dji H30T priblizeni kamery

Širokoúhlá kamera a její podrobnosti

Širokoúhlá kamera lze použít také na inspekce, ovšem je možné s ní provádět mapování a další např. vyhledávací činnosti. Širokoúhlá kamera s velkým snímačem a s rozlišením 48 Mpx také podporuje noční režim "Night Scene", který dokáže z nočního šera získat maximum světla a co nejvíce přiblížit obraz "jako ve dne". Posuďte sami:

dji H30T nocni rezim


Přísvit NIR a noční režimy

V rámci vylepšení možností nočního nasazení termokamery je nově zaintegrován NIR přísvit, který umožňuje ze vzdálenosti 100 m osvětlit kruh o průměru 8 metrů. Tento NIR přísvit je schopná využít přibližovací ZOOM kamera (viz výše), která se přepne do černobílého zobrazení, díky tomu jsou více zřetelné kontrasty a rozdíly mezi světlými a tmavými oblastmi, což nám umožňuje lokalizovat objekty jako zvířata, nebo osoby. Jak vypadá noční obraz si můžete prohlédnout níže. 

nocni rezim DJI H30T termokamery

 

Vyberete si variantu DJI H30T s integrovanou termokamerou, nebo DJI H30 bez termokamery?

dji H30T termokamera vs DJI H30 kamera

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamery a senzory pro drony DJI
Výrobce: DJI
Video rozlišení: 3840x2160 - 36fps
Rozlišení termokamery: 1280x1024
Optický zoom: 34×
Maximální digitální zoom: 400×
Dosah laserového zaměřovače: 3000 m
Provozní teplota: -20°C až +50°C
Krytí: IP54