Termovize s nočním viděním DJI H20N

Neohodnoceno

DJI H20N je nejpokročilejší multikamera na drony vůbec, v jejím těle jsou integrované: zoom termovize, širokoúhlá termovize,  zoom kamera s nočním viděním , širokoúhlá kamera s nočním viděním  a navíc ještě dálkoměr. V kombinaci s dronem DJI M300 RTK jde o nejpokročilejší UAV komerční techniku vůbec.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: DJI1366C
379 936,37 Kč 313 997 Kč bez DPH
Termovize s nočním viděním DJI H20N
Neohodnoceno

Multikamera s nočním viděním na dron - to je termovize DJI H20N

DJI představilo nejpokročilejší termovizi + noční vidění na drony vůbec, v jedné kameře, nebo lépe multisnímači máme k dispozici náhled rovnou ze 4 kamer + jednoho dálkoměru. V kombinaci s profesionálním dronem DJI M300 RTK se nám dostává nejpokročilejší a nejvýkonnější termovize na dronu v oboru komerčních dronů vůbec.

Co nám tedy nabízí termovize DJI H20N s nočním viděním starlight?

1) Termovize s 2 násobným přiblížením

Tato termovize s rozlišením 640x512 px může mít více využití, protože se jedná o standardní termovizi s objektivem disponující klasickou ohniskovou vzdálenosti (ekvivalentní 53 mm) a úhlem záběru 45,5°. Díky možnosti pořizování radiometrických termo fotek (odborně termogramů) je tato termokamera použitelná jak při inspekcích v průmyslu (a to díky velké přesnosti +-2°C), tak při záchranných a vyhledávacích operacích osob.

2) Termovize s 8 násobným přiblížením (max. 32x digi zoom)

Tato termovize disponuje rozlišením také 640x512 px, ovšem díky objektivu s velkou ohniskovou vzdáleností (ekvivalentní 196 mm) a úhlem záběru pouze 12,5° je tato termokamera použitelná spíše pro vyhledávací a záchranné operace osob. již v základu je tato termokamera zazoomovaná díky úzkému úhlu záběru na 8 násobný optický zoom, na který navazuje digitální termozoom 16x a 32x což je zároveň maximum pro přiblížení v oboru termokamer na drony. Použitelná je také v průmyslu a to díky možnosti pořizovat radiometrické snímky, byť s nižší přesností (+-5°C).

Díky pokročilé výpočetní technice je možné náhled z kamer kombinovat a např. náhled "starlight" kamery s nočním viděním mít na ovladači vedle náhledu z termokamery.

 

3) Zoom kamera s režimem nočního vidění

Díky optickému zoomu až k hodnotě 20 násobku (při digitálním zoomu pak 128 násobku) a velké ohniskové vzdálenosti (ekvivalentní 574,5 mm) je možné velmi podrobně prohledávat terén a vyhledávat osoby i v noci a to díky mechanické cloně nastavitelné již na f/1,6 a také díky "Starlight" funkci, která využívá odražené Sluneční světlo z Měsíce, které je vyzařováno v jiné části spektra a pro klasické kamery je nesnímatelné, proto je také tato kamera vybavena rozlišením 4 Mpx.

4) Širokoúhlá kamera s režimem nočního vidění

Tato kamera disponuje širokým úhlem záběru 73,6° při malé ohniskové vzdálenosti (ekvivalentní 29 mm) a se Starlight funkcí disponuje také režimem nočního vidění na stejném principu jako "zoom" kamera. Rozlišení u této kamery je 2 MPx, tedy fullHD.

5) Laserový dálkoměr

Díky laserovému dálkoměru můžete zjistit nejen vzdálenost od objektu zájmu, ale také GPS pozici objektu zájmu, kterou dron snadno vypočítá.

 

Jak to vypadá srovnání klasického pohledu v noci se Starlight kamerou s nočním viděním v H20N?

nocni videni na dron DJI H20N

 

Pokročilé možnosti nastavení termokamery

Termokamera DJI H20N disponuje možností volby teplotního schématu (barevné palety) a to jak za letu dronu tak při zpracování dat na vlastním PC. Dále jsou k dispozici izotermy - díky nim si můžete zobrazit určité teplotní rozmezí při vyhledávání konkrétních objektů - osoby vyhledávejte v teplotním rozmezí 30-40°C, prasklý horkovod snadno najdeme při nastaveném teplotním rozmezí na 100°C až 130°C a tak podobně. Naopak pokud nám jde o teplotní alarm a vyhledávání poruch, které mají teplotu přesahující určitou mez, je zde možnost nastavení si teplotního alarmu, při jehož překročení Vás ovladač zvukově upozorní.

Pokud měříte objekty s teplotou dosahující až 550°C můžete využít "Low Gain" módu pro nastavení optimální citlivost snímače. DJI H20N je radiometrickou termokamerou, proto je možné měřit teploty jak za letu pomocí ovladače, tak ve vašem osobním PC v již pořízených termo fotkách - termogramech a to pomocí softwaru DJI Thermal Analysis Tool.

 

Spojení termovizní kamery DJI H20N s dronem DJI M300 RTK...

Pokud na dron DJI M300 RTK připojíte tuto novou termokameru DJI H20N dostáváme se na reálnou letovou dobu 42 min což z tohoto "komba" dělá extrémně výkonný nástroj jak pro složky IZS, tak pro průmyslové inspekce, kontrolu perimetru, areálů apod. 

dron s termovizi DJI

Inteligentní režimy při provozu termokamery H20N na dronu M300 RTK

Díky pokročilé integraci kamery H20N do dronu DJI M300 RTK je možné využít některé snímače z dronu pro činnost kamery a naopak. Díky tomu máme širší možnosti co se týče inteligentních letových režimů, které zjednoduší práci, nebo se díky nim lépe využije letový čas dronu.

PinPoint

Při použití funkce pinpoint si v náhledu kamery uložíte bod zájmu, který zůstane jak v paměti dronu (dron je možné kdykoliv později snadno a rychle vrátit na tento "pinpoint") tak se importuje do rozhraní DJI FlightHub 2, do kterého mohou živě přistupovat pomocí telefonu jak záchranáři tak pracovníci firmy, ve které probíhá průmyslová inspekce (což se hodí např. při inspekci rozsáhlých produktovodů - horkovodů apod.)

pinpoint na termovizi pro dron

SmartTrack

Díky vysokému výpočetnímu výkonu kamery je možné živě vyhodnocovat obraz a automaticky sledovat objekt zájmu, ke kterému se navíc vypočítává vzdálenost od dronu a nadmořská výška objektu.

High-res grid photo

Velmi vyhledávaná funkce v průmyslových inspekcích - po označení prvku, který potřebujeme zadokumentovat dron pořídí několik jednotlivých a velmi podrobných fotografií, které poté složí do jedné celkové fotografie daného objektu a to s mnohem vyšším rozlišením než u standardního fotoaparátu. Vše se děje v dronu a po přistání už na vás čeká jen velmi podrobná fotografie. Žádné skládání, žádný postprocessing. Tato funkce je principiálně podobná skládání mapy z několika jednotlivých fotek.

 

One-tap Panorama

Po vybrání letové výšky dron pořídí několik fotek, ze kterých složí celkové panorama okolí a přímo za letu je k dispozici výsledek. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamery a senzory pro drony DJI
Rozlišení videa zoom kamery: 4K
Rozlišení fotografií zoom kamery: 4 Mpx
Rozlišení videa širokoúhlé kamery: full HD
Rozlišení fotografií širokoúhlé kamery: 2 Mpx
Velikost snímače zoom kamery: 1/1.8"
Velikost snímače širokoúhlé kamery: 1/2.7"
? Rozlišení termokamery: 640x512 px
Rozsah měřených teplot: -20°C až 550°C
Rozsah měření vzdálenosti pro Laser Range Finder: 3 až 1200 m
Přesnost měření Laser Range Finder: +-0,2 m
Provozní teplota: -20°C až +50°C
Krytí proti vodě: IP44
Maximální optický zoom: 20x
Maximální digitální zoom: 128x
Maximální termo zoom: 32x
citlivost termokamery: ≤50 mK
Podpora radiometrie: ANO, obě kamery
Hmotnost: 878
Technologie nočního vidění: Starlight