Kamera na drony DJI H20

2 hodnocení

DJI H20 je nejpokročilejší multikamera na drony, jde o multisnímač - to znamená, že kromě klasické širokoúhlé kamery pro fotogrammetrii s rozlišením 12 MPx je v jednom těle i speciální opticky zoomovatelná kamera s rozlišením 20 MPx a laserový dálkoměr pro zjišťování vzdálenosti od sledovaného objektu.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: DJI1363C
109 007 Kč 90 088,43 Kč bez DPH
Kamera na drony DJI H20
2 hodnocení
5,0 2 hodnocení

Ideální kombinace dronu s multikamerou to je DJI H20 + DJI M300 RTK.

Kamera pro drony DJI H20 je multisenzorová kamera, která se skládá z opticky zoomovatelné kamery s 23x optickým hybridním zoomem a rozlišením 20 Mpx, dále ze širokoúhlé kamerou pro fotogrammetrii s rozlišením 12 Mpx a jako poslední laserový dálkoměr s maximálním dosahem 1200m. Jaké chytré funkce kamera nabízí a proč je tou aktuálně nejlepší na trhu?

Letové výkony droní multikamery H20

Drony od DJI bodují velmi přívětivým rozhraním, proto jej multi na drony H20 dostala plně přepracované. Nově je k dispozici možnost přepínat náhled z jednotlivých senzorů a to v levé části obrazovky, v levé části obrazovky je také datum a hlavně aktuální GPS souřadnice. Na náhledu z kamery je uprostřed nahoře umístěno stavové tlačítko, které informuje o tom z jaké kamery se aktuálně zobrazuje náhled a případně jak je kamera zazoomovaná. V pravé části je pak možnost zazoomovat, nebo předzoomovat opticky zoomovací kameru. Nad posuvníkem je umístěno okno informující o aktuálním nastavení kamery. V dolní části je zelené kolečko - nově PFD (primary flight display) který sdružuje letové informace přehledně na jedno místo. RNG je pak tlačítko sloužící pro změření vzdálenosti. Ovládací prvky jsou nyní mnohem zjednodušeny než tomu bylo předtím na druhou stranu to neubralo na funkcionalitě kamery - spíše naopak.

 

Nové možnosti integrovaných kamer do DJI H20

Pro širokoúhlou kameru je k dispozici je nový noční režim, který zajistí lepší čitelnost scény v rámci obrazu při večerních a nočních podmínkách. Plně nový je laserový dálkoměr s odchylkou 20 cm a možností měřit vzdálenosti až do 1200 m.

 

Možnosti automatizovaných průmyslových inspekcí

Nyní je k dispozici 5 autonomních režimů provádění průmyslových inspekcí, díky pokročilým palubním čidlům.

High-RES grid photo

Tato funkcionalita využívá fotogrammetrii pro vytvoření velmi kvalitního snímku nějakého menšího technického celku - funguje to tak, že si označíte nějaký objekt, který potřebujete vyfotit (např. stožár vysokého napětí). Kamera si daný celek opticky zazoomuje (díky optickému zoomu neztratí snímek kvalitu) a vyfotí několik jednotlivých a velmi podrobných fotek, které následně přímo ve dronu spojí do jednoho celku. Díky tomu získáte mnohem podrobnější přehledový snímek.

Možnosti průmyslových inspekcí výhradně v kombinaci s dronem DJI M300 RTK

Live Mission Recording

Při využití této funkcionality dojde k tomu, že dron si zapamatuje průběh letu a dokáže jej později zopakovat (což je výhodné pro periodické inspekce - např. jednou týdně, měsíčně nebo klidně i ročně) Probíhá to tak, že si zapnete nahrávání mise, celou misi zaletíte manuálně-vzorově a poté nahrávání vypnete. Dron si zapamatuje všechny pohyby, GPS souřadnice, natočení kompasu, pozici kamer, zazoomování kamer a jejich stav. Dron tak dokáže vyfotit identické fotky identických míst i s několika měsíčním odstupem - výhodou tak je, že pro inspekci stejného místa není potřeba stejný pilot, který si trasu pamatuje - dron to zvládne sám.

Al Spot check

Tato funkcionalita je velmi podobná Live Mission recording - rozdíl je v tom, že DJI dron si díky umělé inteligenci zapamatuje objekty zájmu a ty dokáže najít i vyfotit klidně i po týdnu či měsíci. Tato funkce je vhodná, pokud máme nějaké objekty zájmu které se periodicky mohou pohnout - typicky při výstavbě liniové stavby - např. pohybující se konec dálnice, silnice, či železnice při výstavbě.

Pin Point

Tato funkcionalita je vhodná pro vyhledávání osob či zvířat. Díky klasické kameře nebo termokameře na dronu se osoby snadno najdou a po označení osob na obrazovce ovladače se zobrazí jejich souřadnice a vzdálenost dronu od osob. Souřadnice nalezených osob mohou být sdílené do druhého ovladače (který má např. velitel zásahu) nebo do jiného zařízení, které slouží k zásahu. Funkce nalezení GPS souřadnice vzdálených objektů je možná díky laserovému dálkoměru a pokročilým algoritmům - toto je využitelné i pro inspekce s drony v průmyslu.

Smart Track

Díky pokročilému on-board procesoru na palubě dronu se samy nabídnou objekty vhodné k aktivnímu sledování dronem. (osoby, auta, lodě apod) Po vybrání objektu sledování dron na objekt sám zazoomuje a objekt začíná aktivně sledovat. Zoom si dron operativně přizpůsobuje a ke sledovanému objektu dynamicky zobrazuje jeho polohu.

 

Dron či kameru Vám přijedeme nezávazně ukázat, v případě koupě Vám jej předáme osobně, nastavíme jej a naučíme Vás  s ním létat, případně se dohodneme na dalších odborných školeních. 

DJI drony pro výzkumné ústavy a vzdělávací instituce...

Drony a kamery DJI Enterprise rádi přijedeme předvést a rádi provedeme testovací měření. Kromě fyzické ukázky a testů je k dispozici pro DJI drony a kamery DJI (Mobile) SDK tedy vývojářské knihovny pro vývoj vlastní mobilní aplikace.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamery a senzory pro drony DJI
Rozlišení videa zoom kamery: 4K
Rozlišení fotografií zoom kamery: 20 Mpix
Rozlišení videa širokoúhlé kamery: full HD
Rozlišení fotografií širokoúhlé kamery: 12 Mpix
Velikost snímače zoom kamery: 1/1.7"
Velikost snímače širokoúhlé kamery: 1/2.3"
Rozsah měření vzdálenosti pro Laser Range Finder: 3 až 1200m
Přesnost měření Laser Range Finder: +-0,2 m
Provozní teplota: -20 °C až +50 °C
Krytí proti vodě: IP44
Maximální optický zoom: 23x
Maximální digitální zoom: 200x
Hmotnost: 678 g