Školení: Provoz dronu v kategorii SPECIFIC (Okp) nebo Open (Okl)

7 hodnocení

Cílem školení je seznámit uchazeče s legislativní problematikou provozu dronů a především pak provést jej celým procesem získání oprávnění k provozu v kategorii Specific a také od 1.1.2024 k získání oprávnění k letu v kategorii Open. Součástí školení na vyžádání může být zastoupení v komunikaci s ÚCL při získání oprávnění k provozu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 450
12 990 Kč 10 735,54 Kč bez DPH
Školení: Provoz dronu v kategorii SPECIFIC (Okp) nebo Open (Okl)
7 hodnocení
4,6 7 hodnocení

Cílem školení je seznámit uchazeče s legislativní problematikou provozu dronů a především pak provést jej celým procesem získání oprávnění k provozu v tzv. kategorii Specific, respektive Oprávnění k letu v kategorii Open. Součástí školení také může být zastoupení v komunikaci s ÚCL při získání oprávnění k provozu/létání.

Co je v ceně školení

  • Dle požadavků účastníků - úvod do (evropské) legislativy a bezpečnosti provozu v rozsahu Open, A1, A2, A3
  • Vysvětlená problematika provozu v rámci Oprávnění k provozu (kat. Specific) a nově od 1.1.2024 problematika v rámci Oprávnění k létání (kat. Open)
  • společné vyplnění žádosti oprávnění k provozu resp. oprávnění k létání, včetně nezbytných příloh a seznámení s těmito přílohami, vysvětlení následných kroků při provozu dronu a při ukončení letových činností v oblasti

Školení probíhá obvykle online formou, pro firemní zákazníky s účastí více školených lidí probíhá školení nejčastěji prezenčně.

K žádosti o Oprávnění k provozu v kategorii Specific, resp. od 1.1.2024 také Oprávnění k provozu v kategorii Open je potřeba přiložit také dokument ConOps, neboli Concept of Operations for Drones, což je dokument na míru konkrétnímu modelu dronu, který obsahuje informace o provozovateli, vykonávaných leteckých pracech, podmínek a limitů za které budou vyjmenované letecké činnosti vykonávány. A to v návaznosti na aktuální legislativu a její limity. Příručka ConOps obsahuje technickou specifikaci dronu, ale těžištěm je specifikace vykonávaných leteckých prací.

Co není v ceně školení

  • správní poplatky u Úřadu pro civilní letectví (ÚCL) - v případě žádosti 
  • ConOps dokument - ten připravujeme na míru dronu i provozovateli (aktualizovaná verze od 1.1.2024)
  • individuální letové hodiny (ty jsou nabízeny zvlášť v rámci školení Individuální kondiční lety s dronem

Upozornění: proces získání oprávnění k provozu je časově náročnější a závisí na rychlosti přijetí žádosti ze strany ÚCL, případně na nutnosti úpravy žádosti či jejích příloh dle požadavků a přípomínek ÚCL. I když je proces obvykle proveden do 1 měsíce, nelze tuto skutečnost dopředu zaručit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Školení a dokumenty
? Délka procesu: 2 měsíce
Typ školení: s živým lektorem
? Forma školení: online
Způsob zakončení: získání oprávnění k provozu v kategorii Specific