Dron s termokamerou DJI Mavic 2 Enterprise DUAL

Neohodnoceno

Základní průmyslový dron s použitelnou termokamerou  - DJI Mavic 2 Enterprise DUAL disponuje termokamerou FLIR s rozlišením 160x120 px, klasickou kamerou s rozlišením 12 Mpx, režimem MSX a kvalitním příslušenstvím. Dron nabízí možnost fotogrammetrie, průmyslových inspekcí, vyhledávacích misí osob, zvířat a mnoho dalšího...

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 53
73 491 Kč 60 736,36 Kč bez DPH
Dron s termokamerou DJI Mavic 2 Enterprise DUAL
Neohodnoceno

DJI Mavic 2 Enterprise DUAL + DJI Smart Controller je pracovní dron s FLIR termokamerou, klasickou kamerou a příslušenstvím 

DJI nabízí ve spolehlivém těle dronu DJI Mavic 2 také termokameru FLIR s rozlišením 160x120 px, která je vhodná pro vyhledávání osob a zvířat a také pro průmyslovou inspekci - pojďme si představit jednotlivé části dronu a možnosti - dodáváno včetně DJI Smart Controlleru.

 

DJI Mavic 2 Enterprise DUAL jako dron s termokamerou

Termokamera na dronu používá snímač FLIR , který disponuje krom rozlišení 160x120 px také funkcí MSX, což je patentovaná technologie prolnutí hran převzatých z klasické kamery do obrazu termo kamery. Díky technologii MSX tak získáváte mnohem přehlednější obraz - protože se v podstatě prolne obraz z klasické 12 Mpx kamery do obrazu termokamery. Živé měření teplot termokamerou na dronu v rámci letu lze provádět dvěma způsoby

  1. Měření konkrétní teploty v bodě - v tomto případě si dotykem na obrazovku zvolíte pevný bod, ve kterém je měřena teplota
  2. Měření teploty v oblasti - v rámci tohoto způsobu si vy jako uživatel označíte na obrazovce vašeho telefonu či tabletu nebo případně DJI Smart Controlleru oblast, ve které chcete měřit teploty a termokamera jako taková si už v této zadané oblasti vyhledává nejteplejší a nejstudenější místo a zobrazuje jejich teploty na informační liště v obrazu, navíc ještě počítá teplotní průměr v celé oblasti měření.

Při letu lze nastavit také teplotní alarm - ten se rozezní v případě překročení zadané hodnoty a upozorní obsluhu např. na poškozený fotovoltaický panel, příliš vysokou teplotu na povrchu potrubí apod. 

DJI Mavic 2 Enterprise DUAL pro vyhledávání a záchranu osob (policejní dron, dron pro hasiče, dron pro myslivce na senoseč...)

Tento model boduje hlavně svou příznivou cenou v kombinaci s termokamerou s rozlišením 160 x 120 px. Ta se hodí pro vyhledávání osob, či zvířat při záchranných akcích (nepředvídatelné jednání osob v důsledku šoku, vyhledávání osob dronem v lavinách) nebo při řešení živelných katastrof (informování osob pomocí reproduktoru při povodních, vyhledávání osob v troskách budov apod.) Výše uvedené činnosti máme ověřeny ve spolupráci s Institutem ochrany obyvatel - složka Generálního ředitelství hasičských sborů ČR

Díky přítomnosti termokamery i klasické kamery a dosahu signálu až 10 km je tento model dronu perfektním pomocníkem pro složky IZS. Pro hasiče je také perfektní možnost vyhledávat ohniska požárů v průmyslových objektech, nebo v případě lesních požárů. Důležitá je také možnost pro velitele zásahu vidět zásah přehledně shora. Dron se standardně dodává v pevném přepravním plastovém kufru, kam se vejde všechno příslušenství a navíc 6 náhradních baterií do dronu. Dále je ve standardním balení také LED světlo s výkonem 26W, reproduktor (do kterého je možné mluvit živě a jak už bylo řečeno - informovat občany např. při povodních) a maják sloužící pro lepší orientaci pilota při řízení dronu. 

DJI Mavic 2 Enterprise DUAL jako inspekční dron do průmyslu 

 Kromě termokamery na dronu je k dispozici i klasická kamera - ta nabízí rozlišení 12 MPx a 4K video - je tedy možné provádět i klasické inspekce ve viditelném - klasickém spektru. V případě použití DJI Smart Controlleru je možnost digitálně zoomovat s klasickou kamerou až do 4 násobného přiblížení. Termokamera i klasická kamera jsou umístěny v jednom gimbalu - stabilizátoru a poskytují perfektně stabilizovaný obraz nezávisle na pohybech dronu.

Pro všechny zmíněné způsoby použití tohoto dronu s termokamerou se hodí také protinárazová čidla, která jsou nainstalována do všech směrů letu dronu, ve chvíli kdy se objeví překážka, do které by mohl dron narazit, tak se dron automaticky zastaví před překážkou v bezpečné vzdálenosti. Mějte ale napaměti, že ve klasickém provozním režimu "P" jsou aktivní protinárazová čidla pouze ve směru dopředu a dozadu. 

DJI Mavic 2 Enterprise DUAL jako dron pro fotogrammetrii - mapování a modelování

Fotogrammetrie je v současné době velmi žádaný způsob pořizování dat z dronů, s tímto dronem lze fotogrammetrii (tedy focení fotek s následným postprocessingem - složení mapy nebo modelu) provádět pouze v rámci klasického spektra RGB. Díky podpoře DJI Terra lze s dronem provádět mapovací a modelovací mise a s nasbíraných fotografií pak vytvořit 2D mapu, nebo 3D model z fotek s klasické kamery. Použitelné je také PIX4D, nicméně tomu trvá složení výsledku o něco déle.

 dron s termokamerou DJI Mavic 2 Enterprise dual

Proč chtít ovladač s integrovanou obrazovkou DJI Smart Controller?

V případě, že chcete DJI Smart Controller tak získáváte několik výhod - tou první je vysoká svítivost displeje, což zajistí perfektně "čitelný" obraz i na přímém slunečním světle, druhou výhodou je vestavěné chlazení, které udrží v létě teplotu na přijatelné míře - tabletům a telefonům toto chlazení chybí a proto po zahřátí omezí svůj jas např. na polovinu - což vede k nemožnosti vidět náhled z kamery. Další výhodou je, že nemusíte řešit propojovací kabel mezi ovladačem a tebletem - DJI Smart Controller je okamžitě připraven k použití a díky tomu máte dron ve vzduchu do minuty od rozbalení kufru. Další výhodou je, že DJI Smart Controller je připraven k použití i v teplotách od -20°C (díky integrovanému vyhřívání) do +40°C (díky integrovanému chlazení)

Vyhřívaná baterie od DJI

Vyhřívaná baterie umožňuje provoz i ve velmi chladném počasí (již od -10°C) - díky odporovému drátu vevnitř baterky se baterie před letem zahřeje na provozní teplotu (vyhřívání se zapíná manuálně pomocí podržení tlačítka zapínání baterie). Vyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2 Enterprise (ZOOM i ADVANCED) a klasická nevyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2.

 

DJI drony pro výzkumné ústavy a vzdělávací instituce...

Drony DJI Enterprise rádi přijedeme předvést a rádi provedeme testovací měření. DJI Mavic 2 Enterprise DUAL a ADVANCED jsou častým dronem na českém trhu a proto se pro ně vyplatí vyvíjet upravené prostředí a aplikace. Kromě fyzické ukázky a testů je k dispozici pro DJI Mavic 2 Enterprise DUAL k dispozici DJI Mobile SDK tedy vývojářské knihovny pro vývoj vlastní mobilní aplikace.

 

Dron Vám rádi nezávazně předvedeme, v případě koupě jej předáme osobně, nastavíme jej a naučíme Vás  s ním létat, případně se dohodneme na dalších odborných školeních. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Neaktuální modely - DJI drony
? Maximální rychlost: 72 km/h
? Maximální doba letu (výměnná baterie): 31 min
Vzletová hmotnost: 899 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
? Dosah signálu z ovladače: 5-8 km
? Rozlišení fotografií z kamery: 12 MPix
? Rozlišení videa z kamery: 4K
? Velikost snímače kamery: 1/2.3"
? Rozměry: 322 x 242 x 84 mm
Přepravní kufr: ANO, součástí základního balení
? Rozlišení termokamery: 160x120 px
? Provozní teplota: -10 °C až +40 °C
Rozsah měřených teplot: -10°C až +140°C nebo -10°C až +400°C
citlivost termokamery: <50 mK