DJI Avata Explorer Combo (DJI Goggles Integra, DJI RC Motion 2)

3 hodnocení

DJI Avata je pokročilý FPV dron s pokročilými možnostmi ovládání pomocí joysticku "DJI RC Motion 2", bezpečným designem a velmi kvalitní kamerou. Při rozměrech 18x18 cm jde o menšího kolegu k dronu DJI FPV, oproti kterému je tento dron cca 2x lehčí a obratnější a snadněji se také ovládá. DJI Avata Explorer combo obsahuje vylepšené FPV brýle - DJI Goggles Integra.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 7633
31 990 Kč 26 438,02 Kč bez DPH
DJI Avata Explorer Combo (DJI Goggles Integra, DJI RC Motion 2)
3 hodnocení
4,7 3 hodnocení

DJI Avata - FPV dron pro všechny

Tento FPV dron je skvělým prvním krokem do světa FPV dronů, disponuje totiž stabilizací, sledováním pozice GPS a 3 letovými režimy s různou dopomocí stabilizace. Dron se ovládá pomocí RC Motion 2 což je joystick, kterým volně pohybujete a dron letí do směru kam je ovladač nakloněn. Brýle, které máte nasazené na hlavě -  DJI Goggles Integra pak zobrazují obraz z kamery dronu a dávají Vám pocit, jako kdybyste byli na palubě dronu. Díky bezpečné konstrukci, kdy jsou vrtule schované v rámu dronu pak můžete létat i ve stísněných prostorech a eliminujete zejména poškození dronu - pokud se dotknete překážky, dron se od ní odrazí, pokračuje dále a nespadne.

FPV kamera nebo filmová kamera?

Dron DJI Avata je vybaven jednou stabilizovanou kamerou, která disponuje rozlišením 4K při 60 snímcích za sekundu, má obrovský úhel záběru 155° a snímač o velikosti 1/1.7" podporuje stabilizaci HorizonSteady, RockSteady 2.0 a záběry z ní je možné nahrávat do D-Cinelike formátu, k dispozici je i obrazově bohatý kodek H.265.

Oproti ostatním FPV dronům je kamera na DJI FPV stabilizovaná a při naklopení dronu dopředu (zrychlení) vidíme horizont stále na stejném místě - můžeme tak natáčet efektní záběry a dron tak zjednodušuje pilotáž.

Přenos obrazu je realizován v rozlišení až fullHD při 100 snímcích/sekundu a zpoždění pouhých 30 ms a to na vzdálenost až 2 km (mimo EU až 10 km). Avata podporuje 3 typy brýlí pro létání - DJI Integra, DJI Goggles 2 (novější verze právě pro DJI avata) a starší brýle DJI FPV Goggles V2 (dodávány např. k DJI FPV). Primárně se dron ovládá pomocí Motion controlleru, kterým pohybujeme ve směru, jakým chceme provést let dronu. K dispozici je ale také ovládání pomocí klasického ovladače - DJI FPV Controller 2 (opět kompatibilní z předchozího dronu DJI FPV). 

Letové výkony dronu DJI Avata

Dron disponuje chytrou konstrukcí (s vrtulemi uvnitř rámu) která je při rozměrech pouhých 18x18 cm velmi odolná a je možné s ní lítat na velmi stísněných prostorech. Při případném převrácení dronu na jeho horní stranu je zde k dispozici Turtle mód, který dron převrátí opět do správné polohy. Letový čas je až 18 minut a s letovou výškou a stabilizací pomáhají spodní senzory - kamery a ultrazvuku. Díky tomu je snadné létání i ve velmi malých výškách. Pomocí klasického ovladače DJI FPV Controller 2 můžete aktivovat také plně manuální mód a dronu se vypne stabilizace, což umožňuje velmi ostré a efektní létání.

Přechod z dronu DJI FPV? Snadný!

Pokud uvažujete o přechodu z dronu DJI FPV, nebo chcete i obratnější dron než je DJI FPV, můžete využít produktu DJI Avata - samotný dron, Avata je totiž kompatibilní jak s FPV brýlemi, tak s ovladačem, který se používá u DJI FPV dronu. Přechod je tak otázkou pouze nákupu samotného dronu a dalších baterií. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Drony DJI
Maximální rychlost: 97,2 km/h
Maximální doba letu (výměnná baterie): 18 min
Vzletová hmotnost: 410 gr
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Dosah signálu z ovladače: 2 km (v USA 10 km)
Rozlišení videa z kamery: 4K při 60 fps
Rozlišení fotografií širokoúhlé kamery: 48 Mpx
Velikost snímače kamery: 1/1.7"
Rozměry složeného dronu: 18 × 18 × 8 cm
Provozní teplota: -10 °C až +40 °C
Interní úložiště: 20 GB
Maximální velikost microSD karty: 256 GB
Odolnost proti větru: 10,7 m/s