Dron s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED

2 hodnocení

Tento produkt je nahrazen novější řadou - DJI Mavic 3 T pracovní průmyslový dron s termovizí v dobrém poměru cena výkon je zde - DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED přináší radiometrickou termokameru s rozlišením 640x512 px, RTK modul, 32 násobný zoom, 48 MPx, možnost fotogrammetrie, průmyslových inspekcí, vyhledávacích misí a mnoho dalšího...

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 20000
159 897 Kč 132 146,28 Kč bez DPH
Dron s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED
2 hodnocení
4,5 2 hodnocení

DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED je plnohodnotný pracovní dron s termovizí, klasickou zoomovací kamerou a RTK... - dron je nahrazen novější řadou dronů s termokamerou DJI Mavic 3T

DJI posunulo modelovou řadu DJI Enterprise zase o kus dále a nyní nabízí velmi skladný, spolehlivý a ověřený DJI Mavic 2 v provedení Enterprise Advanced s upravenými kamerami a rošířeným systémem pozicování - pojďme si představit jednolité části dronu a novinky.

DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED jako inspekční dron s termokamerou

 Termokamera na dronu doznala výrazných změn oproti modelu DJI Mavic 2 Enterprise DUAL, nyní jde o plně radiometrickou termokameru s rozlišením 640x512 px, kterou pro DJI dodává společnost iRay. Měření teplot termokamerou na dronu v rámci letu lze provádět dvěma způsoby - 1) měření konkrétní teploty v bodě - v tomto případě si dotykem na obrazovku zvolíte pevný bod, ve kterém je měřena teplota. 2) měření teploty v oblasti - v rámci tohoto způsobu si vy jako uživatel označíte na obrazovce DJI Smart Controlleru oblast, ve které chcete měřit teploty a termokamera jako taková si už v této zadané oblasti vyhledává nejteplejší a nejstudenější místo a zobrazuje jejich teploty na informační liště v obrazu, navíc ještě počítá teplotní průměr v celé oblasti měření. Při letu lze nastavit také teplotní alarm - ten se rozezní v případě překročení zadané hodnoty a upozorní obsluhu např. na poškozený fotovoltaický panel, příliš vysokou teplotu na povrchu potrubí apod. Software pro analýzu termogramů se jmenuje DJI Thermal Analysis TOOL V2 a je k dispozici pro stažení zdarma.

Co to znamená, že je dron vybaven radiometrickou termokamerou?

Pokud je termokamera na dronu radiometrická, znamená to, že z vyfocené fotky - odborně termogramu, lze zpětně zjistit teplotní data. To například znamená, že si vyfotíte termogram např. podezřele teplého panelu a později v počítači si můžete změřit všechny teploty všech součástí velmi podrobně. Pokud by termokamera byla NEradiometrická, tak by se s ní daly vyfotit pouze barevné obrázky, ale teploty bychom zpětně nezjistili. (Např. u modelu DJI Mavic DUAL)

DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED jako dron do průmyslu 

 Kromě termokamery na dronu dostala vylepšení také klasická kamera (tedy RGB kamera) ta se aktuálně pyšní rozlišením 48 MPx a 32 násobným digitálním zoomem. Digitální zoom je sice ztrátový - to znamená, že se postupně ořezává rozlišení než se dostaneme na 32 zoom, nicméně i při maximálním zoomu je obraz zřetelný a velmi dobře stabilizovaný. I při maximálním digitálním zoomu má kamera na dronu rozlišení cca o třetinu vyšší, než je HD rozlišení. K dispozici je i 16 násobný digitální zoom pro termokameru. Termokamera i klasická kamera jsou umístěny v jednom gimbalu - stabilizátoru a poskytují perfektně stabilizovaný obraz nezávisle na pohybech dronu.

DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED jako dron pro fotogrammetrii

Fotogrammetrie je v současné době velmi žádaný způsob pořizování dat u dronů, s tímto dronem lze fotogrammetrii provádět jak v rámci klasického spektra RGB, tak i u IR spektra tedy terma. Díky podpoře DJI Terra lze s dronem provádět mapovací a modelovací mise a s nasbíraných fotografií pak vytvořit 2D mapu, nebo 3D model a to jak termu, tak v klasickém spektru. Je potřeba přizpůsobit rychlost letu faktu, že dron nemá mechanickou závěrku.

Možnost RTK pro inspekce stísněných prostor, nebo pro přesné mapování

DJI Mavic 2 Enterprise Advanced dostal k dispozici RTK modul, který má přesnost v jednotkách centimetrů. Díky RTK modulu a přizpůsobené aplikace DJI Pilot snadno přistupujeme k online koordinátům pomocí standardního protokolu NTRIP - můžeme doporučit např. služby společnosti CZEPOS (více informací o fungování DJI RTK v rámci CZEPOS zde). Fungování s GPS/RTK pozemní stanicí od DJI není možné.

 

 Průmyslové inspekce dronem

Díky automatizovaným inspekcím je nyní možnost provádět automaticky periodickou kontrolu pomocí dronu. Jako první si proletíte celou misi ručně, označíte jednotlivé body inspekce, dron si celou trasu nahraje i s příkazy, které jste dronu dávali (např vyfoť fotku) a poté můžete misi periodicky s časovým odstupem opakovat. Výhodou je, že není potřeba, aby inspekci prováděl jeden člověk, který danou trasu má naletanou, ale dron si trasu pamatuje nezávisle na pilotovi.

 dron s termovizí dji mavic 2 enterprise advanced

 

DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED jako policejní dron, dron pro hasiče pro vyhledávání a záchranu osob

Díky vysokému rozlišení termokamery i klasické kamery a dosahu signálu až 10 km je tento model dronu perfektním pomocníkem pro vyhledávání osob v horských oblastech, lesech apod. Pro hasiče je také perfektní možnost vyhledávat ohniska požárů v průmyslových objektech, nebo v lesích. Důležitá je také možnost pro velitele zásahu vidět zásah shora. Dron se standardně dodává v pevném přepravním plastovém kufru, kam se vejde všechno příslušenství a navíc 6 náhradních baterií do dronu. Ve standardním balení je také DJI Smart Controller - tedy ovladač pro dron, který má vlastní vysoce svítivou obrazovku a dron je připraven do jedné minuty od rozbalení ke vzletu. Dále je ve standardním balení také LED světlo s výkonem 26W, reproduktor (do kterého je možné mluvit živě a informovat občany např. při povodních) a maják sloužící pro lepší orientaci pilota při řízení dronu. 

Další letová vylepšení dronu od DJI...

Pro všechny zmíněné způsoby použití dronu s termokamerou DJI Mavic 2 Enterprise Advanced se hodí také protinárazová čidla, která jsou nainstalována do všech směrů letů dronu. Mějte ale napaměti, že ve klasickém provozním režimu "P" jsou aktivní protinárazová čidla pouze ve směru dopředu a dozadu. 

Dále je pro všechny použití perfektní nová možnost zobrazení - tzv. SPLIT režim, ve kterém na ovladači vidíte záběr jak z termokamery, tak z klasické kamery. 

Vyhřívaná baterie od DJI

Vyhřívaná baterie umožňuje provoz i ve velmi chladném počasí (již od -10°C) - díky odporovému drátu vevnitř baterky se baterie před letem zahřeje na provozní teplotu (pomocí podržení tlačítka zapínání baterie). Vyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2 Enterprise (Zoom i DUAL) a klasická nevyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2.

Integrované úložiště

 V těle dronu je zabudované úložiště s velikostí 24 GB - už se tak nemůže stát, že zapomenete microSD kartu.

Discreet flight

V případě nasazení dronu na pátrací či vyhledávací akci v nočních hodinách může přijít vhod režim Discreet flight. Tento režim vypne všechny poziční diody dronu i poziční přistávací světlo a dron je díky tomu na obloze okem nedohledatelný.

Zasehlovaný přístup do dronu a šifrovaný přenos obrazu

Pokud budete chtít, můžete přístup do dronu zaheslovat - nebude tak možné prohlížet nafocené fotky a videa, dívat se na uplynulé lety a provedené mise. Přenos obrazu je šifrovaný a díky tomu je zabráněno úniku citlivých informací.

 

DJI drony pro výzkumné ústavy a vzdělávací instituce...

Drony DJI Enterprise rádi přijedeme předvést a rádi provedeme testovací měření. Kromě fyzické ukázky a testů je k dispozici pro DJI Mavic 2 Enterprise Advanced k dispozici DJI Mobile SDK tedy vývojářské knihovny pro vývoj vlastní mobilní aplikace.

 

Dron Vám předáme osobně, nastavíme jej a naučíme Vás  s ním létat, případně se dohodneme na dalších odborných školeních. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslové drony DJI Enterprise
? Maximální rychlost: 72 km/h
? Maximální doba letu (výměnná baterie): 31 min
Vzletová hmotnost: 909 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
? Dosah signálu z ovladače: 6-10 km
Rozlišení fotografií z kamery: 48 Mpx
Rozlišení videa z kamery: 4K
Rozlišení termokamery: 640x512 px
Citlivost termokamery: ≤50 mK
Rozsah měřených teplot: -40 °C až +150 °C nebo -40 °C až +550 °C
Velikost snímače kamery: 1/2"
Rozměry: 322×242×84mm
Přepravní kufr: ANO, součástí základního balení
Provozní teplota: -10 °C až +40 °C
Ovladač s vysoce svítivou obrazovkou: ANO, součástí základního balení
Havarijní krytí DJI Enterprise Care: ANO, součástí základního balení
Interní úložiště: 24 GB