Noční vidění

Termínem "noční vidění" se obvykle myslí přístroj pro noční vidění. Tento přístroj může být založen na dvou principech: snímání tepelného záření vyzařovaného z povrchu okolních objektů (viz Stefanův–Boltzmannův zákon) a pak se jedná o termokameru nebo též termovizi (termokamera a termovize je ekvivalentní termín) a nebo je zesilováno zbytkové světlo a pak se jedná o noktovizor

Z hlediska dronů se pro aplikaci nočného vidění, kterou nazýváme spíše jako "search and rescue" se používají výhradně termokamery/termovize, nikoli noktovizory. Typickým příkladem takového dronu s termovizí je pak např. DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED. Podrobnosti k problematice viz článek Dron s termovizí.

dji mavic 2 enterprise advanced dron s termokamerou

Dron s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED

 

Rekapitulace termínů

Noktovizor - Noktovizor je typ noční vidění, jehož princip je založen na zesílení zbytkového světla. Pracuje tedy s fotony optického záření, které jsou zesíleny fotonásobičem.

Termovize (termokamera) - termokamera zaznamenává intenzitu tepelného záření ze snímaných objektů. Narozdíl od noktovizoru funguje i v absolutní tmě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení