ConOps dokument pro profi drony DJI (všechny řady)

3 hodnocení

ConOps, neboli Concept of Operations for Drones, je dokument, který obsahuje informace o provozovateli, vykonávaných leteckých pracech, podmínek a limitů za které budou vyjmenované letecké činnosti vykonávány. A to v návaznosti na aktuální legislativu a její limity. Zavolejte nám, nebo do poznámky v objednávce prosím vepište Váš přesný model dronu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 980
5 990 Kč 4 950,41 Kč bez DPH
ConOps dokument pro profi drony DJI (všechny řady)
3 hodnocení
5,0 3 hodnocení

ConOps, neboli Concept of Operations for Drones, je dokument, který obsahuje informace o provozovateli, vykonávaných leteckých pracech, podmínek a limitů za které budou vyjmenované letecké činnosti vykonávány. A to v návaznosti na aktuální legislativu a její limity. Příručka ConOps obsahuje technickou specifikaci dronu, ale těžištěm je specifikace vykonávaných leteckých prací. ConOps je dokument, který je nezbytnou přílohou žádosti Oprávnění k provozu, která je nezbytná pro získání oprávnění k danému provozu v kategorii Specific a předkládá se v žádosti jako příloha u Úřadu pro civilní letectví.

Prosím zavolejte nám, nebo do poznámky v objednávce prosím vepište Váš přesný model dronu, spojíme se s Vámi a domluvíme podrobnosti. Kromě přesného modelu dronu budeme potřebovat údaje provozovatele dronu a kontakt na osobu, která s dronem bude létat + základní popis činností vykonávaných s dronem. ConOps dokument dodáváme v digitální podobě. 

Námi vypracované dokumenty ConOps jsou ověřené praxí a byly použity našimi zákazníky v řadě úspěšných žádostí u ÚCL. Pravděpodobnost, že by byla při žádosti u Úřad pro civilní letectví (ÚCL) byl tento dokument odmítnut je nízká. A pokud by k tomu došlo z důvodu našeho obsahového pochybení, příručku na vlastní náklady přepracujeme dle požadavků ÚCL.

Odborné školení pro získání Oprávnění k provozu - Specific, nebo Oprávnění k létání - Open

Nabízíme také školení Školení pro kategorii Specific v rámci kterého vás provedeme celým procesem získání "Oprávnění k provozu" v kategorii Specific nebo "Oprávnění k létání" v kategorii Open . Obsah školení je pak následující

  • Dle požadavků účastníků - úvod do (evropské) legislativy a bezpečnosti provozu v rozsahu Open, A1, A2, A3
  • Vysvětlená problematika provozu v rámci Oprávnění k provozu (kat. Specific) a nově od 1.1.2024 problematika v rámci Oprávnění k létání (kat. Open)
  • společné vyplnění žádosti oprávnění k provozu resp. oprávnění k létání, včetně nezbytných příloh a seznámení s těmito přílohami, vysvětlení následných kroků při provozu dronu a při ukončení letových činností v oblasti

Kategorie provozu dronů

Dle aktuální evropské legislativy mohou být drony provozovány v následujících třech kategoriích: Open, Specific a Certified, přičemž kategorie Open se rozpadá na tři subkategorie Open A1, Open A2 a Open A3. K problematice provozu dronů v těchto kategoriích nabízíme školení:

Pozn.: Dokument ConOps v jistém smyslu nahrazuje tzv. provozní příručku, která byla v minulosti přikládána na ÚCL (Úřad pro civilní letectví) jako součást žádosti o povolení k provozování leteckých prací. Pozor, tyto dokumenty nejsou v žádném případě zaměnitelné!