DJI Air 2S

Neohodnoceno

Dron s poloprofesionální kamerou je zde, DJI Air 2S oproti svému předchůdci přináší ještě kvalitnější kameru s 1" čipem poskytující ještě ostřejší záběry s větší hloubkou ostrosti, které je možné nahrávat do 10 bit D-logu, ještě chytřejší automatické letové režimy Mastershots, stabilnější přenos obrazu na větší vzdálenosti, dokonalejší protinárazová čidla, technologii ActiveTrack 4.0 a mnohé další. Tento mix technických vylepšení Vám přinese skvělé záběry, které nahráváte s větším klidem a bezpečím.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 378
26 990 Kč 22 305,79 Kč bez DPH
DJI Air 2S
Neohodnoceno

DJI Air 2S - lepší kamera, lepší zážitek

DJI představilo dron DJI Air 2S, který zastupuje poloprofesionální řadu DJI dronů a to jak díky své kameře, která nabízí 1" čip s rozlišením 20 Mpx, tak díky pokročilým inteligentním letovým režimům "mastershots", nebo díky pokročilým senzorům, které detekují překážky v trajektorii letu dronu, vše si podrobně rozebereme níže.

Nová kamera DJI 

Největším vylepšením tohoto dronu se stala nová a velmi přepracovaná kamera. Nově je v kameře snímač o velikosti 1" a velikosti pixelu 2,4 um. Díky takto velkým pixelům a velké ploše snímače dostáváme velmi podrobné snímky a videa i s těmi nejmenšími detaily. Díky těmto parametrům můžeme fotit skvělé fotografie s rozlišením až 20 Mpx a také skvělé videa s neskutečným rozlišením až 5,4K při 30 fps nebo při rozlišení 4K a až 60 fps! Díky vysokému dynamickému rozsahu 12,6 bodu dostáváme opravdu úchvatné a dechberoucí záběry, protože obrazových dat je opravdu mnoho. Navíc je možnost pořizovat videa do 10 bitového Dlog-M color profilu. Pokud potřebujete zoomovat a natočit tak záběr více dynamický, můžete použít až 8 násobný digitální zoom. Záběry z této kamery jsou opravdu geniální. Díky internímu úložišti o velikosti 8GB máte vždy připravené alespoň nějaké místo pro případ, že zapomenete microSD kartu doma. 

Automatické režimy pro zpracování obrazu za letu

Díky pokročilým algoritmům a výpočetní technice na palubě dronu můžeme přímo za letu provádět různé operace s pořízenými fotografiemi v rámci různých režimů.

 • Inteligent HDR

Dron za letu pořídí několik fotek s rozdílným vyvážením expozice a díky tomu se problematická místa ve fotografii (velmi tmavá, nebo velmi světlá místa) dokáží zaznamenat správně exponovaná. Těchto několik fotografií se v dronu automaticky složí do jedné fotografie a díky tomu vznikne snímek s vysokém dynamickým rozsahem bez přepalů (velmi světlá místa - světla, slunce, odrazy) a nebo bez velmi tmavých míst - kdy chybí kresba. Po přistání nás tak na kartě čeká jen jeden správně exponovaný snímek s vysokým dynamickým kontrastem (HDR).

 • Hyperlapse

Hyperlapse funguje tak, že dron má plynulou trajektorii letu a fotí po určité nastavené době (několika sekund) fotografie, které se po nasnímání v dronu složí do časosběrného videa, které je velmi efektní. Po přistání tak na nás čeká úchvatné časosběrné video již na microSD kartě. 

 • Wideangle, 180° photo, Sphere 

To jsou 3 nové režimy pro vyfocení panoramatické fotky. Tyto režimy se liší pouze tím jak širokou scénu chceme zachytit. V režimu Wideangle dron pořídí několik fotek, ze kterých složí širokoúhlou fotku, v režimu 180° photo dron pořídí ještě víc fotek, ze kterých složí fotku zachycující 180° úhel pohledu a v režimu Sphere pořídí dron ještě více fotek a složí 360° fotku nad místem, odkud fotografie pořizoval. 

 

Pokročilé režimy letu Mastershots

Mastershots jsou nové automatické inteligentní letové režimy, ve kterých dron sám provede několik různých průletů se záběrem na označený bod zájmu a díky tomu nahraje úchvatné video bez dotyku jediného kniplu. 

 • Portrait - v režimu portrait je prioritou pro dron automaticky zachytit z nižší výšky obličeje a celkový "portrét" snímaných osob zároveň s blízkým okolím
 • Proximity - v tomto režimu je pro dron prioritou automaticky zachytit zejména objekt v kontextu s širokým okolím (panoramata) okolo objektu zájmu
 • Landscape - tento režim je připraven tak, aby dron automaticky co nejvěrněji zachytil okolní přírodu, výhledy a panorama

 

Dynamické automatické letové režimy

 • Spotlight 2.0 - dron si drží uprostřed záběru a dynamicky ho sleduje, může využít i digitální zoom pro větší dynamiku záběru, v průběhu automatického letu můžete dronu do záběru "kecat" a upravit si úhel záběru dle sebe.
 • Activetrack 4.0 - dron dynamicky sleduje objekt ve dvou možných směrech, které si vyberete před spuštěním. Dron může objekt zájmu sledovat tak, že letí za objektem zájmu, nebo rovnoběžně s objektem zájmu. Activetrack 4.0 dokáže znovu sledovat objekt, který se v průběhu záběru ztratí - osoba zajde za strom, vozidlo proletí pod mostem
 • Point of interest 3.0 - po označení objektu zájmu na displeji mobilu si vyberete směr, kterým má dron začínat oblétání objektu a rychlost letu, dron poté spočítá ideální poloměr a připraví vám fascinující záběry

Protinárazová čidla

DJI Air 2S dostal vylepšení i na poli protinárazových čidel - přibyl čtvrtý, tedy horní směr pro vyhýbání se překážkám. Díky tomu nyní DJI AIR 2S disponuje systémem APAS 4.0 pro vyhýbání se překážkám, který dovoluje průlety v blízkosti překážek ve vyšších rychlostech než dříve, nebo průlety v náročnějším terénu s více překážkami než kdy dřív. Díky tomu je pilotáž dronu opět o něco příjemnější a také opět o kus bezpečnější než kdy dřív.

Inovovaný systém přenosu obrazu DJI O3 včetně integrovaného ADS-B

DJI zapracovalo u svého poloprofesionálního modelu na systému přenosu obrazu. DJI OcuSync 3.0 je nyní posílen na dosah až 8 km (V USA až 12 km) a tento přenos může probíhat ve fullHD rozlišení (1080p). Díky 4 anténám je signál velmi stabilní  průběhu celého letu. K vyšší bezpečnosti kromě stability signálu přispívá také integrovaný ADS-B přijímač, který detekuje blížící se letadla s odpovídačem a upozorní Vás na ně ve stavové liště.

Široká nabídka příslušenství

Velká výhoda je, že mnoho příslušenství je shodné s předchozím modelem DJI Mavic Air 2. Jaké příslušenství si tedy můžete zakoupit k DJI Air 2S?

            Fly more combo je set toho nejpotřebnějšího, co k létání potřebujete (jednotlivé prvky z Fly more comba lze koupit samostatně). Obsahuje totiž široké množství příslušenství a to zejména:

- 2 letové baterie do dronu (kompatibilní s dronem DJI Mavic Air 2)
- Hub pro nabíjení 3 baterií (baterie se nabíjí postupně)
- Hub pro vytvoření powerbanky (adaptér, který se připojí na letovou baterii a do 2 USB konektorů můžete připojit tvůj telefon, ovladač apod.)
- Taška pro dron a příslušenství (s popruhem přes rameno)
- 4 páry náhradních vrtulí
- 4 ND filtry (ND4, ND8, ND16, ND32) pro ztmavení snímané scény

 

 • DJI Smart Controller - ke dronu DJI Air 2S je také dostupný ovladač s integrovaným displejem, který má vysokou svítivost a nepřekvapí ho jak tropické, tak mrazivé teploty, díky integrovanému chlazení resp. vyhřívání.
 • ND filtry s nízkou propustností (ND64, ND128, ND256, ND512)

Doplňkové parametry

Kategorie: Neaktuální modely - DJI drony
Maximální rychlost: 68 km/h
Maximální doba letu (výměnná baterie): 31 min
Vzletová hmotnost: 595 gr
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Dosah signálu z ovladače: 8 km (V USA 12 km)
Rozlišení videa z kamery: 5,4K
Rozlišení fotografií z kamery: 20 Mpx
Velikost snímače kamery: 1"
Rozměry: 183×253×77 mm
Provozní teplota: 0° to 40°C
Interní úložiště: 8 GB
Maximální velikost microSD karty: 256 GB
Aplikace pro ovládání dronu: DJI Fly
Odolnost proti větru: 10,7 m/s