DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM

Neohodnoceno

Základní průmyslový dron s kamerou s optickým zoomem  - DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM disponuje klasickou kamerou s rozlišením 12 Mpx a možností zoomovat 2x opticky a 3x digitálně. Dron nabízí možnost průmyslových inspekcí, kontrol budov, fotogrammetrii a další inspekční činnosti...

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 62
73 497 Kč 60 741,32 Kč bez DPH
DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM
Neohodnoceno

DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM je pracovní dron se zoomovací kamerou a příslušenstvím (LED světlo, maják, reproduktor, kufr)

DJI nabízí ve spolehlivém těle dronu DJI Mavic 2 také kameru s dvojnásobným optickým zoomem a trojnásobným digitálním zoomem, která je vhodná zejména pro průmyslovou inspekci, navíc DJI přidává připojitelné příslušenství - pojďme si představit jednotlivé části tohoto dronu do průmyslu a možnosti. Dron se dodává v přepravním kufru s příslušenstvím (LED světlo, LED maják, reproduktor) stejně jako modely DJI Mavic 2 Enterprise Advanced a DJI Mavic 2 Enterprise DUAL.

 

DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM jako dron pro řešení živelných katastrof (policejní dron, dron pro hasiče)

Tento model boduje hlavně svou příznivou cenou v kombinaci se zoomovací kamerou. Ta se hodí pro vyhledávání osob, či zvířat při záchranných akcích (např. nepředvídatelné jednání osob v důsledku šoku) nebo při řešení živelných katastrof (informování osob pomocí reproduktoru při povodních, vyhledávání osob v troskách budov apod.) Výše uvedené činnosti máme ověřeny ve spolupráci s Institutem ochrany obyvatel - složka Generálního ředitelství hasičských sborů ČR

Díky přítomnosti klasické zoomovací kamery a dosahu signálu až 10 km je tento model dronu perfektním pomocníkem pro složky IZS. Pro hasiče je také perfektní možnost vyhledávat a informovat osoby při evakuacích či požárech výškových budov. Důležitá je také možnost pro velitele zásahu vidět zásah přehledně shora. Drony DJI Enterprise se standardně dodávají v pevném přepravním plastovém kufru, kam se vejde všechno příslušenství a navíc 6 náhradních baterií do dronu. Dále je ve standardním balení také LED světlo s výkonem 26W, reproduktor (do kterého je možné mluvit živě a jak už bylo řečeno - informovat občany např. při povodních) a maják sloužící pro lepší orientaci pilota při řízení dronu. 

DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM jako inspekční dron do průmyslu 

Kamera nabízí rozlišení 12 MPx a 4K video - je tedy možné provádět i klasické inspekce průmyslových zařízení, průmyslových budov a technologií. V případě použití DJI Smart Controlleru dostanete možnost snadného náhledu z kamery v podobě vysoce svítivého displeje. Klasická kamera je umístěna v gimbalu - stabilizátoru, který poskytuje perfektně stabilizovaný obraz nezávisle na pohybech dronu.

Pro všechny zmíněné způsoby použití tohoto DJI dronu se hodí také protinárazová čidla, která jsou nainstalována do všech směrů letu dronu, ve chvíli kdy se objeví překážka, do které by mohl dron narazit, tak se dron automaticky zastaví před překážkou v bezpečné vzdálenosti. Mějte ale napaměti, že ve klasickém provozním režimu "P" jsou aktivní protinárazová čidla pouze ve směru dopředu a dozadu. 

 

DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM jako dron pro fotogrammetrii - mapování a modelování

Fotogrammetrie je v současné době velmi žádaný způsob pořizování dat z dronů, s tímto dronem lze fotogrammetrii (tedy focení fotek s následným postprocessingem - složení mapy nebo modelu) provádět pouze v rámci klasického spektra RGB, na dronu totiž není integrovaná termokamera. Díky podpoře DJI Terra lze s dronem provádět mapovací a modelovací mise a s nasbíraných fotografií pak vytvořit 2D mapu, nebo 3D model z fotek s klasické kamery. Použitelné je také PIX4D, nicméně tomu trvá složení výsledku o něco déle.

 

Proč chtít ovladač s integrovanou obrazovkou DJI Smart Controller?

V případě, že dron chcete v kombinaci s DJI Smart Controller tak získáváte několik výhod - tou první je vysoká svítivost displeje, což zajistí perfektně "čitelný" obraz i na přímém slunečním světle, druhou výhodou je vestavěné chlazení, které udrží v létě teplotu na přijatelné míře - tabletům a telefonům toto chlazení chybí a proto po zahřátí omezí svůj jas např. na polovinu - což vede k nemožnosti vidět náhled z kamery. Další výhodou je, že nemusíte řešit propojovací kabel mezi ovladačem a tabletem - DJI Smart Controller je okamžitě připraven k použití a díky tomu máte dron ve vzduchu do minuty od rozbalení kufru. Další výhodou je, že DJI Smart Controller je připraven k použití i v teplotách od -20°C (díky integrovanému vyhřívání) do +40°C (díky integrovanému chlazení)

Další přednosti dronů DJI Mavic 2 Enterprise

Řada DJI Mavic 2 Enterprise má od klasického DJI Mavic 2 více odlišností než se na první pohled zdá. Díky tomu je možné DJI Mavic 2 Enterprise používat v průmyslu, energetice, ve službách IZS apod.

Vyhřívaná baterie pro DJI Mavic 2 Enterprise

Vyhřívaná baterie umožňuje provoz i ve velmi chladném počasí (již od -10°C) - díky odporovému drátu vevnitř baterky se baterie před letem sama zahřeje na provozní teplotu (vyhřívání se zapíná manuálně pomocí podržení tlačítka zapínání baterie). Vyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2 Enterprise (DUAL  i ADVANCED) a klasická nevyhřívaná baterie je kompatibilní z modelu DJI Mavic 2 (PRO či Zoom).

Integrované úložiště

 V těle dronu je zabudované úložiště s velikostí 24 GB - už se tak nemůže stát, že zapomenete microSD kartu.

Discreet flight - diskrétní nastavení letu dronu - pro IZS

V případě nasazení dronu na pátrací či vyhledávací akci v nočních hodinách může přijít vhod režim Discreet flight. Tento režim vypne všechny poziční diody dronu i poziční přistávací světlo a dron je díky tomu na obloze okem nedohledatelný.

Zaheslovaný přístup do dronu a šifrovaný přenos obrazu

Pokud budete chtít, můžete přístup do dronu zaheslovat - nebude tak možné prohlížet nafocené fotky a videa, dívat se na uplynulé lety a provedené mise. Přenos obrazu je šifrovaný a díky tomu je zabráněno úniku citlivých informací.

 

DJI drony pro výzkumné ústavy a vzdělávací instituce...

Drony DJI Enterprise rádi přijedeme předvést a rádi provedeme testovací měření. Profesionální drony DJI Mavic 2 Enterprise ZOOM, DJI Mavic 2 Enterprise ADVANCED a DJI Mavic 2 Enterprise DUAL používá několik výzkumných institucí v ČR. Tyto drony jsou častým dronem na českém trhu a proto se pro ně vyplatí vyvíjet upravené prostředí a aplikace. Kromě fyzické ukázky a testů je k dispozici pro DJI Mavic 2 Enterprise DJI Mobile SDK tedy vývojářské knihovny pro vývoj vlastní mobilní aplikace.

 

Dron Vám předáme osobně, nastavíme jej a naučíme Vás s ním létat, případně se dohodneme na dalších odborných školeních. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Neaktuální modely - DJI drony
? Maximální rychlost: 72 km/h
? Maximální doba letu (výměnná baterie): 31 min
Vzletová hmotnost: 905 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
? Dosah signálu z ovladače: 5-8 km
? Rozlišení fotografií z kamery: 12 MPix
? Rozlišení videa z kamery: 4K
? Velikost snímače kamery: 1/2.3"
? Rozměry: 322 x 242 x 84 mm
Přepravní kufr: ANO, součástí základního balení
? Provozní teplota: -10 °C až +40 °C
Interní úložiště: 24 GB