Jak připravit k letu profi dron DJI M300 RTK?

Nejpokročilejší vlajková loď - profi dron DJI M300 RTK z nabídky DJI je tady, jeho velkou výhodou je možnost změny kamery a snímačů a navíc dosahuje letové doby až 55 min, dosahuje krytí IP45, dosahem až 8 km a možností nést až specializované 2 kamery v jednu chvíli. pojďme se podívat na to, jak dron DJI M300 RTK připravit k letu a jaké výhody nám přináší jeho technické řešení.

Jak připravit profi dron DJI M300 RTK k letu?

Jako první krok je nutné dron složit, což provedeme tak, že otevřeme kufr, dron v něm zatím necháme ležet, vezmeme obě přistávací nohy a nasadíme je do těla dronu, nyní dron vyjmeme z kufru a postavíme na již upevněné nohy. Nyní je potřeba složit ramena s vrtulemi-to se provádí tak, že první si odklopíme ramena s podlouhlou anténou, poté ramena s RTK/GPS "kloboučkem" a zajistíme je tak, že matici svou širší stranou zasuneme co nejblíže k tělu dronu (tedy jakoby přes závit) a v této poloze s ní otočíme doprava, čímž ji dotáhneme, matice musí klást odpor, ale dotahujeme s citem. Jedině tak zajistíme bezpečný provoz a nemůže se nám stát, že se dron díky nedotaženým maticím za letu "složí".

sestaveni ramen

 

Po složení dronu doporučujeme jako první zapnout ovladač a zkontrolovat stav nabití jeho integrované baterie a případně zkontrolovat i výměnnou baterii WB37, která se vkládá ze zadní strany ovladače. Stav nabití ovladače zjistíte dle počtu rozsvícených LED diod z přední strany ovladače.

nabití ovladače

 

Díky vyhřívaným letovým bateriím TB60 by neměl být problém dron nastartovat v jakémkoliv počasí, v případě chladnějšího počasí je nutné vyčkat, než dojde k zahřátí baterií na minimální teplotu 15°C pomocí integrovaného vyhřívání. Teplotu baterií se vždy dozvíte v ovladači dronu DJI Smart Controller Enterprise a to jak v "preflight checklistu" (na obrázku níže), který se zobrazí po spojení dronu s ovladačem, nebo v podrobném menu, do kterého se dostanete ve chvíli, kdy vidíte náhled z kamery - kliknete na ikonu Výpustka a poté se prokliknete do "bateriového menu". Jak připojit a zajistit baterie se dozvíte v tomto videu:

 

Ve chvíli kdy dojde k načtení GPS souřadnic, zobrazení počtu viditelných satelitů a uložení místa vzletu, můžete vzlétnout, pokud chcete létat v režimu RTK, můžete se připojit ke své lokální RTK stanici nebo připojit se do sítě RTK stanic vzdáleně a čerpat tyto korekční data pomocí internetu, jak na to se dozvíte v tomto videu:

 

Po provedení všech těchto kroků by měl být dron připraven k bezpečnému letu, můžete vzlétnout z kufru dronu, pro přistání však doporučujeme větší plochu, která není vyvýšená. Na tento dron lze pověsit termokamera (termovize) DJI Zenmuse H20T, nebo inspekční kamera DJI H20, fotogrammetrická kamera DJI P1 či lidar DJI L1, který můžete vidět na fotografii níže. 

dji m300 RTK prumyslovy dron 1