DJI M30T profesionální dron s termovizí

6 hodnocení

Nová generace průmyslových profi dronů je zde! Menší, lehčí a odolnější dron DJI M30T je nyní již v nabídce. Přichází s integrovanou multikamerou, která nabízí jak širokoúhlý, tak opticky zoomovatelný snímač v jednom těle kamery, v němž je navíc integrovaný laserový dálkoměr + je v multi kamerovém snímači dronu termokamera.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: DJIM30TC
239 990 Kč 198 338,84 Kč bez DPH
DJI M30T profesionální dron s termovizí
6 hodnocení
profesionalni dron DJI M30 2
Novinka Tip
4,5 6 hodnocení

Profi dron s termokamerou DJI M30T

V posledních letech můžeme sledovat trend zmenšování profesionálních dronů. Díky tomu jsou drony snáze použitelné a lépe manipulovatelné a to jak ve vzduchu, tak na zemi během přepravy a manipulace. Výjimkou není ani nový profi dron DJI M30, který je oproti DJI M300 RTK menší, lehčí a dokáže nabídnout podobnou dobu letu. 

Kamerové vybavení na DJI M30T (dron s termovizí)

Hlavním bodem zájmu tohoto nového dronu je integrovaná multikamera, která se skládá z několika snímačů. V jedné multikameře dronu DJI M30T jsou integrovány následující kamery:

  • Širokoúhlá kamera s rozlišením 12 Mpx a velikostí snímače 1/2" - pro přehledové fotky, orientaci v prostoru, mapování a modelování
  • Zoomovatelná kamera s rozlišením 48 Mpx také s velikostí snímače 1/2" poskytující až 16 násobný optický zoom, na který navazuje až 200 násobný digitální zoom - pro průmyslové inspekce (vedení vysokého napětí, komíny, střechy, TZB) - oproti multi kameře DJI H20 můžeme pozorovat skoro 2 násobné vylepšení rozlišení
  • Laserový dálkoměr s rozsahem měření 3 až 1200 m a s nejistotou +-0,2 m - pro přesnou lokalizaci závady na průmyslových objektech, nebo lokalizaci osob při záchranných operacích.
  • Termovize - profesionální termokamera s rozlišením 640x512 px a velikostí pixelu pouhých 12 mikrometru podporující ukládání radiometrických snímků - termogramů pro pozdější analýzu na PC. Díky malým pixelům dokáže termokamera nabídnout jemně vykreslený obraz.

Dále je v těle dronu DJI M30T integrovaná full HD FPV náhledová kamera pro pilota, která nyní disponuje nočním režimem.Ten dovoluje orientaci v terénu i v noci. Díky těmto snímačům se jedná o nejpokročilejší kamerové vybavení na dronu vůbec.

profi dron s termovizi dji m30t

Speciální režimy a možnosti kamer

Nově je k dispozici režim "Smart low-light photo" který umožňuje pořídit kvalitní a čitelnou fotku i v noci a bez použití blesku pouze za pomocí "tzv. zbytkového světla". Opticky zoomovatelnou kameru je možné si v náhledu širokoúhlé kamery předzoomovat a podívat se tak, jestli po přepnutí ze širokoúhlé kamery na zoomovací kameru zazoomujeme opravdu na požadované místo. Po přepnutí na zoomovací kameru je obraz již zazoomován. K laserovému dálkoměru náleží funkce, která dokáže 1) zjistit vzdálenost k objektu a za 2) zjistit GPS polohu zájmového objektu. 

smart low light photo dji

Náhledová FPV kamera v dronu je nyní optimalizovaná pro létání také v noci za podmínek s nízkým osvětlením.

Letové výkony profesionálního dronu DJI M30T

Profi dron potřebuje vysokou dobu letu, která je u DJI M30T až 41 minut (ve visu 36 min) za kterou je možné zmapovat opravdu velkou plochu, zkontrolovat velký počet sloupů VN, nebo prohledat velký perimetr při vyhledávání osob. Letová doba je u DJI M30T o 32% vyšší než u dronu s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise Advanced, díky dvěma bateriím potřebným pro let je u DJI M30T zvýšena bezpečnost. Oproti profi dronu DJI M300 RTK bylo zvýšeno IP krytí z IP45 na krytí IP55, které dovoluje let v podmínkách deště a prachu v mnohem větším množství než dříve.

Zvýšena byla také odolnost vůči větru - nyní je dron schopen odolávat větru až o rychlosti 15 m/s (odolnost větru při vzletu a přistání je 12 m/s - tedy se nejedná o zboží dvojího užití) a jeho provoz je možný realizovat i v nadmořských výškách okolo 7000 m.n.m. Výhodou je také maximální dosažitelná rychlost 23 m/s (resp. 82,8 km/h) Provozní teploty zůstaly nezměněny a k dispozici je provozní rozsah od -20°C do +50°C, ve kterém je schopen spolehlivě fungovat jak dron, tak kamera i ovladač. 

 

Vylepšení přišlo také v oblasti letových baterií TB30, které mají nově výdrž až 400 cyklů a standardně nabízí samovyhřívání a chlazení pro udržení optimální teploty provozu. Baterie jsou nabíjeny v bateriovém kufru BS30 (tedy standardní nabíječce), který dokáže pojmout až 4 páry letových baterií a 2 baterie do ovladače DJI RC Plus. Letové baterie TB30 je schopný nabít z 20 na 90% za 30 minut.

Bezpečnost provozu dronu DJI M30T

Dalším trendem v oboru dronů je neustálé zvyšování bezpečnosti provozu. V tomto případě došlo k integraci ADS-B přijímače a také k integraci protinárazových kamer (ty jsou umístěny vždy po dvou, což dovoluje vytvářet 3D obraz, díky kterému dron vyhodnocuje okolní prostředí a překážky) a také integraci protinárazových Time-of-flight snímačů (Tof), které měří vzdálenost od objektů resp. překážek. Protinárazové kamery i snímače jsou na všech 6 stranách dronu a  jsou funkční i v klasickém "N" letovém režimu.

Dále dospělo vylepšení bezpečnosti v ohledech zdvojení letových systémů - nyní je zdvojena IMU jednotka, barometr, RTK antény, kompas, ovládání regulátorů motorů, přenos video + ovládacích signálů. Dále je vylepšeno předání ovládání dronu mezi 2 piloty.

profesionalni dron M30

K dispozici je také funkce nouzového přistání se 3 vrtulemi, které v průběhu přistání dovoluje pilotovi například navést dron mimo shromáždění lidí, silnice, budovy, HOP apod. Dokument pojednávající o zvýšení bezpečnosti dronu DJI M30 naleznete mezi multimediálními soubory.

Vylepšení přenosu video + ovládacího signálu

Na poli vylepšování přenosu signálů se dočkáváme také vylepšení v podobě nové technologie DJI OcuSync 3 Enterprise, která dovoluje 3 kanálové full HD přenosy na vzdálenost až 8 km (v EU). Vzhledem k stále zarušenějšímu pásmu 2,4 a 5,8 GHz je nově k dispozici i DJI Cellular Module, který dovoluje přenášet obraz zcela bez zarušení na jakékoliv vzdálenosti

Nový profesionální ovladač DJI RC Plus s integrovanou obrazovkou

Nový profesionální ovladač DJI RC plus přináší 7 palcovou integrovanou obrazovku s vysokým jasem pro dobrou čitelnost i na přímém slunci a odolností IP54. Je možné jej provozovat v rozmezí teplot -20°C až +50°C čehož je docíleno integrovaným vyhříváním ovladače, které se zapne v mínusových teplotách automaticky a nemůže se tak stát, že ovladač zamrzne a vypne se podobně jako tablety nebo mobilní telefony a na druhé straně disponuje chlazením, které dokáže ovladač uchladit i v teplotách +50°C což zajistí stále vysoký jas obrazovky i v takto extrémních teplotách. 

ovladac k profi dronu DJI RC Plus

Vylepšení dosáhly i antény nového přenosového systému DJI OcuSync 3 Enterprise, které jsou nyní v ovladači umístěny celkem 4, navíc je k dispozici slot pro DJI Cellular Module, který umožňuje přenos signálu na velké vzdálenosti bez zarušení.

Oproti ovladači DJI Smart Controller je navíc přidaný slot i pro externí baterii WB37. Nový ovladač tedy má plnohodnotnou integrovanou baterii + slot na externí výměnnou baterii, což umožňuje nepřetržitý provoz ovladače bez jeho přímého nabíjení (externí baterie se nabíjí mimo ovladač, tudíž nevzniká diskomfort s nabíjecím kabelem vedoucím do ovladače při létání, tak jako např. u dronu s termovizí DJI Mavic 2 Enterprise AdvancedVýdrž ovladače na integrovanou baterii je cca 3 hod 20 min, v případě, že je připojena i externí baterie se výdrž prodlužuje na 6 hod. Ovladač (integrovaná baterie) je nabitý za 2 hod pokud se použije rychlonabíječka. 

DJI Pilot 2 - aplikace pro letání

S novým ovladačem a dronem přichází i nová aplikace pro správu a provádění letu - DJI Pilot 2. Tato aplikace je již nainstalovaná na ovladači a dospěla změn s ohledem na přehlednost a snadné nastavení dronu i kamer. Díky dalším 6 volitelným tlačítkům na přední straně ovladače je nyní jednodušší si navolit uživatelské funkce a ovladač si co nejvíce přizpůsobit dle svých potřeb. 

aplikace DJI Pilot 2 pro profi dron

Vylepšena byla funkce "Pre-flight checklist", která nyní zobrazuje přehled bodů ke kontrole mnohem jednodušeji. Další funkci je "Navigation display", který obsahoval i dron DJI M300 RTK, v tomto novém dronu byl však náhled z FPV kamery a letová data zjednodušeny. Další oblastí, která dosáhla zjednodušení je upozorňování pilota na různé letové stavy dronu (síla větru, stav RTK, stav kompasu a jiných čidel apod.) 

DJI Dock - automatizované provádění průmyslových inspekcí

DJI Dock je základní stanice pro dron DJI M30 D nebo DJI M30T D (tyto drony se liší v přidaném konektoru pro nabíjení a přenos dat, který je umístěn v přistávacím podvozku, jinak jsou drony totožné) - je to nová možnost provádění průmyslových automatizovaných inspekcí dronem, vše může probíhat vzdáleně a stanice potřebuje jen zdroj elektrické energie. Plánování misí a startování letů může probíhat odkudkoliv na planetě, nasnímaná data jsou přenesena pomocí cloudu a vyhodnocení již probíhá na Vašem počítači. Dron po vybití baterií sám přistane do stanice a nabije se automatizovaně z 10 na 90% během 25 minut a poté může opět sám pokračovat dále v letu. DJI Dock se dodává včetně dronu s kamerou DJI M30 D nebo včetně dronu s termovizí DJI M30T D dle vybrané verze. Více informací se dozvíte na produktové stránce DJI Dock.

dji dock

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslové drony DJI Enterprise
Maximální rychlost: 82,8 km/h
Maximální doba letu (výměnná baterie): 41 min
Vzletová hmotnost: 4 kg
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Dosah signálu z ovladače: 8 km
Rozlišení fotografií širokoúhlé kamery: 12 Mpix
Rozlišení fotografií zoom kamery: 48 Mpix
Rozlišení videa širokoúhlé kamery: 4K
Rozlišení videa zoom kamery: 4K
Velikost snímače zoom kamery: 1/2"
Velikost snímače širokoúhlé kamery: 1/2"
Rozlišení termokamery: 640x512 px (verze DJI M30T)
citlivost termokamery: ≤50 mK (verze DJI M30T)
Rozsah měřených teplot: -20°C až 550°C
Rozměry: 470×585×215 mm
Přepravní kufr: ANO
Provozní teplota: -20°C až +50° C
Ovladač s vysoce svítivou obrazovkou: ANO, DJI RC Plus
Havarijní krytí DJI Enterprise Care: ANO
Interní úložiště: NE
Krytí proti vodě: IP55
Přesnost měření Laser Range Finder: +-0,2 m
Rozsah měření vzdálenosti pro Laser Range Finder: 3 až 1200 m