DJI Mavic 3 Enterprise - dron pro průmyslové inspekce

9 hodnocení

DJI Mavic 3 Enterprise (též označovaný jako DJI Mavic 3E nebo jen DJI M3E) je nový revoluční dron s fotogrammetrickou kamerou a RTK přijímačem pro rychlé, přesné skládání 2D map a 3D modelů resp. tvorby mračna bodů, Tento dron nabízí pokročilou fotogrammetrickou kameru, ale také pokročilé letové parametry. Navýšena byla přesnost RTK modulu na 1 cm resp. 1,5 cm a dále byla zvýšena doba letu, odolnost proti větru a byla také snížena byla hlučnost a vylepšena celá řada parametrů. Díky inovované konstrukci nabízí DJI Mavic 3 Enterprise až 42 minut letu na jednu baterii. Dron disponuje štítkem C2.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: DJIM0240EC
87 900 Kč 72 644,63 Kč bez DPH
DJI Mavic 3 Enterprise - dron pro průmyslové inspekce
9 hodnocení
dji mavic 3 enterprise dron prumysl
Novinka
4,8 9 hodnocení

DJI Mavic 3 Enterprise - revoluční dron pro průmyslovou inspekci

Nástupce  DJI P4 RTK - dronu pro fotogrammetrii je zde. Nový model DJI M3E stojí na platformě DJI Mavic 3, ale nově má integrovanou fotogrammetrickou kameru s rozlišením 20 Mpx a velikostí snímače 4/3". Dron disponuje štítkem C2.

Prodloužená doba letu

Díky použití motorů a vrtulí s vyšší účinností klesla hlučnost, ale hlavně stoupla doba letu až na 42 minut (je použitá také nově vyvinutá baterie s vysokou kapacitou a účinností). Odolnost proti větru stoupla o 20 procent oproti předchozímu modelu dronu pro fotogrammetrii DJI P4 RTK.

Vylepšený přenos obrazu

Nový DJI M3R - tedy Mavic 3 s RTK pro fotogrammetrii nabízí přenos obrazu DJI O3+, který nejen zvýšil dosah signálu, ale také došlo k výraznému zlepšení jeho stability. 
Dosah signálu s použitím technologie přenosu obrazu O3+ je aktuálně následující:

  • 1,5-3 km v oblastech se silným rušením signálu - města, průmyslové areály
  • 3-9 km v oblastech s mírným zarušením signálu - inspekce fotovoltaických solárních elektráren, průmyslové parky/sklady (např. při inspekce střech dronem)
  • 9-15 km v oblastech bez zarušení - otevřená krajina, např při inspekci vedení vysokého napětí 

DJI O3+ nabízí také přenos obrazu z dronu do ovladače při rozlišení fullHD a 60 snímcích za sekundu. Aktuálně se tím modelová řada DJI M3R může pyšnit jako jediná na světě.
 

DJI RC PRO - ovladač 

Nový DJI RC Pro ovladač k dronu, který nabízí delší dobu provozu na jedno nabití a to až 3 hod oproti předchůdci DJI Smart Controller, který nabízel jen 2,5 hod provozu. Další vylepšení jsou na poli rychlosti nabíjení, dále 4G komunikace, která je nyní podporovaná přes DJI Cellular dongle. Díky anténám 2T4R s vysokým ziskem se dostáváme na latenci obrazu 120 ms, Díky vysoce svítivé obrazovce se svítivostí 1000 nitů a speciálním outdoor režimem, který lépe vykresluje stíny při pozorování displeje na přirozeném slunečním světle a pilot má díky tomu lepší přehled o snímaném objektu. 

Zvýšená bezpečnost letu

Platforma DJI Mavic 3 dostala 8 protinárazových kamer, které v plné míře převzala i DJI M3R. Díky 4 párům protinárazových kamer se zlepšila stabilita dronu ve stísněných prostorech a zároveň se zlepšila schopnost odhalit přesněji a rychleji překážku, které se dron vyhne plynuleji než dříve. Zvýšená bezpečnost letu je zejména ve směrech pravý a levý bok dronu + oblast nad dronem.

Pokročilá navigace mezi překážkami a přesný návratu domů

Díky technologii APAS 5.0 jsou překážky vyhodnoceny dříve a dron si najde vlastní cestu pro jejich obletění při čemž navíc zachová plynulé změny směru a záběr tak není znehodnocený. Díky této rychlé a přesné lokalizaci překážek se bude DJI M3R vracet při ztrátě signálu mnohem spolehlivěji než u předchozích modelů.

Srovnání s ostatními modely profi dronů pro inspekce

DJI M30T

Tento profi dron DJI M30T s termokamerou nabízí pokročilejší snímací techniku a možnost použití speciální verze s DJI Dock pro autonomní létání. s verzí M30T lze provádět také mapování, byť kamera na DJI M3R dosahuje mnohem lepších výsledků.


DJI M300 RTK + P1

Profi dron DJI M300 RTK s kamerou pro fotogrammetrii DJI P1 představuje nejvyšší řadu DJI dronů. Jde o dron s vyměnitelnými kamerami, kterých od výrobce DJI nabízíme několik - od klasické RGB zoom kamery DJI H20, přes kameru s nočním viděním DJI H20N, dále termokameru do průmyslu DJI H20T, fotogrammetrickou kameru DJI P1 a také lidar - laserový skener DJI L1.

Doplňkové parametry

Kategorie: Průmyslové drony DJI Enterprise
Maximální rychlost: 21 m/s
Maximální doba letu (výměnná baterie): 45 minut
Hmotnost: 915 g
Konstrukce dronu: kvadrokoptéra
Přenosová vzdálenost: 8 km
Rozlišení inspekční RGB kamery s širokoúhlým objektivem: 12 Mpx
? Zoom RGB inspekční kamery s teleobjektivem: 52x hybridní
Rozlišení mapovací RGB kamery s širokoúhlým objektivem: 20 Mpx
? Senzor RGB mapovací kamery s teleobjektivem: 4/3" CMOS
Euro štítek/certifikace: C2